sadsad x
asdasd

Blog Yazılarım

Persentil Tablosu Nedir, Nasıl Hesaplanır?

Persentil, aylara göre değerlendirilen gelişim büyüme eğrisidir. Bebeklerin gelişiminin normal şekilde ilerleyip ilerlemediğini gösteren bir tablodur. Kız ve erkek bebeklerin persentil tablosu hesaplamalarını bu blog yazısından öğrenebilirsiniz.

Bebekler Ne Zaman Emekler ve Oturur?

Siz de bebeğinizin ne zaman emekleyip, ne zaman oturacağını merak eden annelerden misiniz? Cevabınız "Evet" ise tüm sorularınızın cevabı bu blog yazımda!

Bebeklerde Süt Alerjisi

28 Nisan 2021
Bebeklerde Süt Alerjisi

Bebeklerde ‘Alerji’ son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan bir durum. Alerji, bebekte ilk aylarda ortaya çıkmakla beraber, sonraki zamanlarda da ortaya çıkabilir.

Çin Takvimi 2021 Cinsiyet Hesaplama Nasıl Olur?

Birçok ebeveyn, bebeklerinin cinsiyetini önceden bilmek ister. Günümüzde birçok annenin başvurduğu Çin takvimi bu konuda doğruluk sağlayabilir mi?

Bebeğim Parmak Besinlere Geçmeye Hazır Mı?

Barlas, 10 aylıkken yumuşak bir armutla parmak besinlere başlamıştı. İlk anneliğin verdiği heyecan, parmak besine geçme süresini biraz uzatabiliyor.

Bebeklerde İştahsızlığın Olası Nedenleri

Yazımda bebeğim aşırı iştahsız, zorla yemek yediriyoruz, bebeğim kaşık görünce ağzını kilitliyor, günlerdir sadece meme emiyor gibi sorunların cevaplarını bulabilirsiniz.

Bal kabağının Bir Meyve Olduğunu Biliyor Muydunuz?

Balkabağı, birçok beslenme bileşenleri ile doludur. Bunların başında A vitamini ve beta karoten gelir. Beta Karoten yenip ve sindirildiğinde, insan vücudunda A vitamini haline dönüşür.

Yumurtaları Morarana Kadar Haşlamayın

Yumurtanın beyazının, iyice pişmiş olması gerekiyor. Az pişmiş yumurta beyazı, mikrobiyolojik açıdan sağlıklı değildir. Bunu çoğumuz iyi biliyoruz.

Gluten Nedir, Ne Değildir?

Glutenin diyetten çıkarılmasını gerektiren başlıca hastalıklılar; çölyak hastalığı, çölyak dışı gluten duyarlılığı ve buğday alerjisidir.

Pekmezin Ek Gıdada Yanlış Kullanımı

Neden Aşçı Anne Dut Pekmezi'ni tercih etmelisiniz? Önce ondan kısaca bahsedip, ek gıdaya geçişte pekmezin yanlış kullanımı hakkında bilgi vermek isterim.

1 2 3
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.