sadsad x
asdasd

Blog Yazılarım

Bebeklerde İştahsızlığın Olası Nedenleri

Yazımda bebeğim aşırı iştahsız, zorla yemek yediriyoruz, bebeğim kaşık görünce ağzını kilitliyor, günlerdir sadece meme emiyor gibi sorunların cevaplarını bulabilirsiniz.

Balkabağının Bir Meyve Olduğunu Biliyor Muydunuz?

Balkabağı, birçok beslenme bileşenleri ile doludur. Bunların başında A vitamini ve beta karoten gelir. Beta Karoten yenip ve sindirildiğinde, insan vücudunda A vitamini haline dönüşür.

Yumurtaları Morarana Kadar Haşlamayın

Yumurtanın beyazının, iyice pişmiş olması gerekiyor. Az pişmiş yumurta beyazı, mikrobiyolojik açıdan sağlıklı değildir. Bunu çoğumuz iyi biliyoruz.

Gluten Nedir, Ne Değildir?

Glutenin diyetten çıkarılmasını gerektiren başlıca hastalıklılar; çölyak hastalığı, çölyak dışı gluten duyarlılığı ve buğday alerjisidir.

Pekmezin Ek Gıdada Yanlış Kullanımı

Neden Aşçı Anne Dut Pekmezi'ni tercih etmelisiniz? Önce ondan kısaca bahsedip, ek gıdaya geçişte pekmezin yanlış kullanımı hakkında bilgi vermek isterim.

Barlas'ın Süt Alerji Hikayesi

Barlas 1,5 aylıkken yanakları kızarmaya başlamıştı. Beyaz tenli olduğu için hafif alerjik bir yapısı olduğunu düşünmeye başlamıştım. Bebek deterjanımızı değiştirerek, kendim de dahil olmak üzere kimseye yanaklarını öptürmeyerek birtakım çözüm arayışlarına girmiştim.

Bebeğiniz İçin Mükemmel Bir Besin: Avokado

Avokadonun kremsi dokusu, onu bebekler için mükemmel bir gıda yapıyor. Dokusunun yanı sıra bir yüksek besin değerine sahip olması ve zengin yağ içeriğiyle bebeklerin menülerine en başlarda yer alması gereken besinlerdendir avokado…

Aşçı Anne'nin Balık Pişirme Yöntemi

Kızarmış, çok pişmiş, kurumuş, ızgarada siyah siyah yanmış balıkları kuzulara yedirmiyoruz. Bu haşlama/buğulama arası yöntem süper. Küçücük balık için koca fırını açmaya da gerek yok.

Artan Yemek Tarhanası

04 Ocak 2021
Artan Yemek Tarhanası

Evet, yanlış okumadınız. Bu tarifimin adı Artan Yemek Tarhanası. Bebeğinize özenle pişirdiğiniz o sağlıklı yemeği bebeğiniz yemedi mi? Ya da biraz fazla pişirdiğiniz için yemek arttı mı? Aman o yemekleri dökmüyoruz.

Hazır Bebe Bisküvisi Zararlı Mı? Neden Tüketilmemeli?

Piyasada satılan hazır bebe bisküvilerinden kullanıyorsanız bir daha düşünün. Hazır bebe bisküvilerinin içeriği ve neden tüketilmemesi gerektiği blog yazımızda.

1 2 3
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.