Doğal ve Sağlıklı Bebek Bisküvisi
Filtre Kapat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Bebek bisküvisi, ek gıdaya geçen her bebek için ayına göre malzemelerle zenginleştirilebilen ve her bebeğin tek başına bile zevkle tükettiği besinlerden biridir. Aynı zamanda ek gıdaya geçen her bebeğin menüsünde kendine yer bulan bisküvi annelerin de kurtarıcısı olmaktadır. Gerek meyve pürelerini daha da doyurucu yapmak için, gerekse anne sütü/formül süt ile beraber ezip vermek için ya da parmak besin tüketmeye başlamış bebekler için direkt ara öğün niteliğinde kullanılabilen bebek bisküvilerinin kullanım alanı bunlarla da sınırlı değil. Geniş bir kullanım alanına sahip olduğu için ek gıda serüvenine başlamış annelerin en büyük arayışı doğal bebek bisküvisi olmaktadır.


Ev yapımı bebe bisküvisi için pek çok tarif bulmak mümkün. Ancak elbette önemli olan hem bebeğimizin damak tadına uyacak hem onun damak tadını geliştirecek hem de onun için sağlıklı olacak bir bisküvi yapmak. Bunun için meyvelerden, tahıllardan yardım alabilir ve eğer alerjik bir bebeğe sahip değilseniz yumurta ve süt ürünlerini de kullanabilirsiniz. Aynı zamanda yapacağınız bisküvinin daha doyurucu olması için kullanacağınız irmiğin de bebek irmiği olmasına özen göstermelisiniz. Bebek irmiği, biz yetişkinlerin kullandığı irmiklerle aynıdır ancak bebeklerin ağızda başlayan sindirimin zorlaştırmamak adına çok daha küçük tanelidir.


Evde bebe bisküvisi yapılışı konusunda en önemli nokta şeker içeriğinden uzak durmak. Doktorunuzun önerilerine göre bisküvilerinizi tatlandırmak için keçiboynuzu özü, hurma özü gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Ancak bebeklere rafine şeker içerikli bisküviler yapmaktan ve vermekten kaçınmalı, daha doğal malzemeler kullanmaya özen göstermelisiniz.

Ev Yapımı Bebe Bisküvisi Ne Kadar Saklanır?

Evde yaptığınız bebek bisküvisini ister rondodan geçirdikten sonra toz halinde isterseniz de bütün halinde saklayabilirsiniz. Saklamak için cam kavanozlardan yardım alabilirsiniz. Bisküvileri içine koyduktan sonra kavanozun ağzını sıkı sıkı kapatın. Güneşten ve sıcaktan uzak tutarak, kapalı bir ortamda saklamalısınız. Doğal malzemeler kullanıldığı için tüketme süresini çok uzatmamakta fayda var. Bir ya da iki haftada tüketmenizi öneririm. Ancak arada kontrol edip durumuna bakarak bu süreyi kısaltabilir ya da uzatabilirsiniz. Buzdolabına koymak bisküviyi sertleştirecektir.


Doğal bebe bisküvisi için bebeklere uygun malzemelerle, bebeğinizin ayına göre tariflerle ortaya harikalar çıkarabilirsiniz. Ancak hazır, risksiz ve doğal bir seçenek olarak Aşçı Anne’nin bebek bisküvisi çeşitlerine de göz atabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.