Filtre Kapat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Bebek Salçası

Bilindiği gibi bebeklere ilk 1 yıl salçalı yemekler yedirilmez. Bunun nedeni, salçalarda tuz bulunması ve salçaların asit oranının bebekler için çok yüksek olmasıdır. Bir yaşından küçük bebeklerin beslenmesinde ise tuz ve şekerin yeri yoktur. Doğal şekilde şeker içeren gıdalar bebeklere yedirilebilirken bebek gıdalarının ilave tuz içermediğinden mutlaka emin olunmalıdır. Yemeklerimize koyduğumuz salçalar tuz içermelerinin yanında zirai ilaçlama işleminden geçmiş domates ve diğer sebzelerle de yapılabildiği için bebeklerden uzak tutulmalıdır. Ayrıca salçaların asit oranlarının bebekler için çok fazla olması da ağız içinde yaraların açılmasına ve pişik gibi sorunlara yol açabilir. Dolayısıyla salçaları 1 yaşından küçük bebeklerin gıdalarına eklemeniz hiç uygun değildir. Zaten 12 aya kadar bebeklere domates yedirilmesi de sakıncalıdır. Domates, asit içeren bir besin olduğu için bebeklere bir yaşından önce çığ olarak verilemeyeceği gibi 9 aydan küçük bebeklerin de domatesi pişirilmiş bile olsa tüketmeleri sakıncalıdır. Hatta 1 yaşında çiğ domatesle tanışan bebekler, bu gıdayı 2 yaşına kadar kontrollü olarak tüketmelidir. Domates pişirildiğinde asidik özelliğini bir miktar kaybettiği için 9 aylık bebeklerin yemeklerinde ve çorbalarında bebek domates salçası kullanılabilir.


Bebeklerde salça kullanımı, domates salçası yerine bebek biber salçası ile 6 aydan sonra başlamalıdır. Bebek domates salçası ise 9 aydan sonra yemeklere çay kaşığının ucuyla koyularak 3 gün boyunca denendikten ve bebekte herhangi bir alerjiye sebep olmadığı gözlendikten sonra miktarı arttırılarak kullanılabilir.


Bebekler için salça tamamen doğal malzemelerden hazırlanmalı ve salçaya asla tuz katılmamalıdır. Aşçı Anne’nin bebek domates salçası ve bebek biber salçası katkısız olarak doğal koşullarda yetişmiş kapya biberleri ve domateslerden yapılır. Aşçı Anne’nin elleriyle titizlikle hazırlanmış bebek biber salçası, 180 gün ve üstü bebekler için idealdir. Bu tuzsuz bebek salçası, bebeklerin beyin gelişiminde ve bağışıklık sistemlerinin güçlenmesinde önemli yeri olan kapya biberden elde edilir. Sağlıklı ve doğal koşullarda yetiştirilmiş kapya biberi ve domates ile yapılan bebek salçası da Aşçı Anne’de minik gurmelerin beğenisine sunuluyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.