Filtre Kapat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Bebek Muhallebisi

Bebekler, ilk 6 ay boyunca sadece anne sütüyle beslendikten sonra ek gıdalara ihtiyaç duyarlar. 6 aydan sonra bebekler için en uygun besinlerden bir tanesi bebek muhallebileri olmaktadır. Anne sütü ana öğün olacak şekilde bebe muhallebisi ölçülü olarak bebeklerin ara öğünlerinde verilmelidir. Emme esnasında bebekler hava yuttukları ve bu hava bebeklerde gaz yaptığı için bebeğinizin gece uykusundan önce gece muhallebisi yedirmeniz oldukça avantajlıdır. Bunun dışındaki ara öğünlerde de bebekler için muhallebi tüketimi hem pratik hem de besleyici bir çözümdür.

Bebeklerin yaş dönemlerine göre tüketebilecekleri ek gıda ürünleri değişiklik gösterdiğinden bebe muhallebileri de aydan aya içeri değişecek şekilde bebeklere verilmelidir. Yani her muhallebi her dönemde bebeğe verilmez. 6 aylık bebek muhallebisi çeşitleri elmalı, armutlu ve sade olabilir. 6 ve 7 aylık bebek muhallebisi için Aşçı Anne pirinç unlu bebek muhallebisi karışımı kullanılabilir. 8 aylık bebek muhallebisi ise keçiboynuzu özü ile tatlandırılabilir ve sade muhallebi üzerine bir çay kaşığı kadar ısıtılmamış pekmez koyulabilir. 9 aylık bebek muhallebisi için de Aşçı Anne’nin kavanoz muhallebileri ve keçiboynuzlu unlu muhallebi karışımı kullanılabilir. 1 yaş bebek muhallebisi ise söz geçen tüm aromalarla bebeklere yedirilebilir.

Aşçı Anne'nin Doğal ve Sağlıklı Bebek Muhallebileri

Bebek ve çocuk muhallebisi ilave tuz ve şeker içermemeli ve tamamen doğal malzemelerden yapılmalıdır. Anneler, bebekleri için kendileri de muhallebi yapabilirler. Evde yapılan muhallebiler katkısız olacağı için hazır muhallebilerden çok daha sağlıklı olacaktır. Fakat bu sefer de annelerin yaptığı muhallebilerde kullanılan malzemelerin hazır alınması durumu ortaya çıkar. Oysa anneliği deneyimlemiş olan Aşçı Anne’nin bebe muhallebisi çeşitleri tamamen doğal ve taze malzemeler ile koruyucu ve katkı maddesi kullanılmadan hazırlanır. Eğer bebeğinizin muhallebisini kendiniz hazırlamak istiyorsanız Aşçı Anne’nin kavanoz muhallebileri dışında pirinç unu bebek muhallebisi karışımı ile keçiboynuzlu unlu muhallebi karışımlarını deneyebilirsiniz. Ya da Aşçı Anne hazır kavanoz bebek muhallebileri pratik bir kullanım sunduğu için muhallebi yapımına harcayacağınız zamanı bebeğinize ayırabilirsiniz.

Aşçı Anne bebek muhallebisi karışımlarını yapmak çok basittir. 1,5 yemek kaşığı bebek muhallebisi karışımına bir bardak su ilave ederek kısık ateşte muhallebiyi pişirebilirsiniz. Fakar pişirme esnasında muhallebiyi sürekli karıştırmayı unutmayın. Kaynayan muhallebiyi 2 dakika daha pişirdikten sonra ocaktan alıp soğumaya bırakın. Soğuyan muhallebinin üzerine çay kaşığının ucu ile biraz tarçın katarsanız daha lezzetli ve sağlıklı bir sonuç alacak ve bebeğinizin metabolizmasını hızlandırabileceksiniz. Ayrıca muhallebiye farklı bir tat katıp bebeğinizin damak zevkini de geliştirmek istiyorsanız muhallebi soğuduktan sonra üzerine bir çay kaşığını geçmeyecek şekilde Aşçı Anne’nin üzüm ya da dut pekmezlerini de ekleyebilir, sağlıklı keçi boynuzu özü ile bebeğinizin muhallebisini tatlandırabilirsiniz. Aşçı Anne kavanoz bebek muhallebisi çeşitleri ile muhallebi karışımlarını Aşçı Anne’nin internet sitesinden sipariş edebilir, Aşçı Anne Youtube kanalından muhallebi tariflerine göz atabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.