GLÜTENSİZ ÜRÜNLER 

 Bu kategorideki ürünler glüten içermezler. Fakat glüten içeren diğer ürünlerle temas etmeden aynı ortamda ambalajlanmaktadır.

Filtre Kapat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Bebek Püresi

Bebeğiniz dünyaya geleli 180 gün oldu. Gözünüzden bile sakındığınız bebeğinizi 6 ay boyunca sadece sütünüzle beslediniz. Artık bebeğinizin ek gıdalara ihtiyacı var. Peki ona ilk olarak hangi ek gıda ürünlerini vererek geçiş sürecini başlatacaksınız? Bebeğinize yedireceğiniz ek gıdaların güvenilir olup olmadığını nasıl bileceksiniz? Bebeğiniz, bu ek gıdalara hangi yöntemle başlamalı? Bebeğiniz hangi gıdaları sindirebilir? Annelerin ek gıdaya geçiş sürecinde en çok zorlandıkları konular ve en çok sordukları sorular bunlardır.


Ek gıdaya geçiş sürecinin başlangıcı olan 6. ayda bebeklerinize meyve ve sebze püreleri, yoğurt, pirinç ve yulaf gibi tahıllar, ıhlamur ve rezene çayları ile kimyon, kuru nane ve tarçın yedirmeniz uygundur. Bebek püreleri, hem içerdikleri vitaminler bakımından hem de tanesiz oldukları için bebeğiniz tarafından kolayca tüketilebileceğinden ilk tercih edilen ek gıdalardandır. 6 aylık bebek püreleri, çiğ sebze ve meyve yemesi sakıncalı olan bebeğiniz için gereklidir. Özellikle meyve püreleri bebeğinizin sindirimi kolaylaştıran gıdalardır. Ayrıca meyvelerin tadı lezzetli olduğu için bebeğiniz bu pürelerin tadına hızla alışır ve yemeği reddetmez. 6 ayı doldurmuş bebeklere elma püresi, kayısılı püre, armut püresi vermeniz yerinde olacaktır. Havuç başta olmak üzere birçok farklı sebzeyi de püre haline getirerek bebeğinize yedirebilirsiniz.

Bebek Püresi Çeşitleri


Doğumundan itibaren anne sütü ile beslenmeye alışmış olan 6 aylık bebek meyve püresi ve sebze püreleri ile azar azar tanıştırılmalıdır. Bebeklere meyve püresi başlangıçta çay kaşığının ucuyla tattırılmalıdır. Bebek için meyve püresi yeni bir tat ve anne sütü dışındaki bir gıdayı tüketmek farklı bir deneyim olduğundan tattırma işlemini üç gün boyunca devam ettirip takip etmeli ve bebeğinizin bu yeni gıdaya herhangi bir alerjik reaksiyon gösterip göstermediğini takip etmelisiniz. 3 gün kuralı ile ayrıntılı bilgi almak için Ek Gıdaya Geçişte 3 Gün Kuralı Nedir? başlıklı blog yazımızı inceleyebilirsiniz.


6 aylık bebek için meyve püreleri ile sebze püresi çeşitleri yapımında kullanılan malzemelerin temiz, taze, mevsiminde ve doğal olması gerekir. Hazır alınan bebek püresi çeşitlerinin herhangi bir kimyasal içermediğinden emin olmak çok zordur. Bu nedenle tamamen doğal ürünlerden, hijyenik koşullarda üretilen Aşçı Anne 6 ay meyve püreleri ile sebze pürelerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Aşçı Anne karışık meyve püresi elmalı, kayısılı ve yulaflı olup katkı maddesi ve koruyucu madde içermeden hazırlanıyor. Ayrıca Aşçı Anne bebekler için elma püresi, muzlu kayısılı püre, armut püresi, havuç püresi ve karışık sebze püresi de üretiyor. Aşçı Anne’nin karışık sebze püresi havuç, bezelye, patates ve 6 aylık bebeklerin beslenmesinde önemli bir yeri olan tuzsuz kapya biberi salçası ile hazırlanıyor. Karışık sebze püresine ayrıca kemik suyu da katılarak bebeklerin bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi amaçlanıyor. Doğal malzemelerden anne özeni ile hazırlanmış bebek püresi çeşitlerini bu kategorimizden kolayca sipariş edebilir Aşçı Anne’nin katkısız, ev yapımı sebze ve meyve püresi tariflerini hem internet sitesinde hem de Youtube kanalında bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.