6+ Ay Bebek Ek Gıdaları

6 ay ve daha büyük bebeğiniz için anne özeniyle üretilmiş mis gibi ek gıda ürünlerini bu kategoride bulabilirsiniz. Aynı zamanda doktor onayıyla tadımlara başlamış miniklere de bu kategoriden ek gıda ürünleri seçip deneyebilirsiniz. Bebeğinize ilk defa verdiğiniz bir gıdayı 3 gün kuralı ile denemeyi unutmayınız.

Filtre Kapat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Toplam 58 ürün bulunmaktadır.

6+ Ay Bebekler İçin Ek Gıda Ürünleri

Bebeklerin yaşamlarının ilk 6 ayı en hızlı geliştikleri dönemdir. İlk 6 ay boyunca bebekler tüm besin ihtiyaçlarını anne sütünden karşılarlar. Çünkü anne sütü, bebeğin tüm vitamin ve mineral gereksinimlerine cevap verir. Henüz sindirim sistemleri hazır olmadığı için 6 aydan küçük bebeklere anne sütü dışında ek gıda verilmesi yanlıştır. Fakat 6 aydan sonra bebeğin besin ihtiyacı artar ve bebek, anne sütünün yanında ek besinlere gereksinim duyar.


Bebeklerde ek gıdaya geçiş sürecinin sınırı olan 6. ayda atlanmaması gereken en önemli nokta ise bebeğe anne sütü vermeye devam etmektir. Anne sütü, bebeğin ana öğününü teşkil etmeli ve bebek ek gıda ürünleri temel besin kaynağı olan anne sütünü destekleyici olacak şekilde bebeğin bir ara öğününde küçük miktarlarda verilmelidir. Bunun nedeni, bebekler 12 aylık olana kadar ana besin kaynaklarının anne sütü olmasıdır. Yani anne sütü, 1 yaşına kadar bebeğin sağlıklı gelişimi için çok önemlidir ve 6 aylık bebek ek gıda ürünleri ile desteklenmelidir.
6 aydan sonra ek gıda ürünleri bilindiği gibi bazı sebze ve meyveler ile yoğurt, kimi tahıllar, baharatlar ve çayların bir kısmını içerir. Patates, tatlı patates, bal kabağı, havuç, karnabahar, sarımsak, kabak, kapya biberi, çarliston biber, enginar, taze fasulye, semiz otu, bezelye bebeğinizin tüketebileceği sebzelerdir. Meyveler ise muz, elma, armut, Trabzon hurması, ayva, avokado, şeftali ve kayısıdır. 6 ay bebek ek gıda ürünlerinden bir diğeri yoğurttur. Pirinç ise ek gıda geçiş aşamasında kullanılan ilk tahıldır. Baharatlarda kimyon, tarçın ve kuru nane bebeklere verilebilirken, ıhlamur ve rezene çayı da 6 aylık bebek ek gıda ürünlerindendir.

6 ay bebek ek gıda geçiş sürecinde bebekler, hayatlarının bundan sonraki evresi boyunca beslenecekleri yiyeceklerle tanıştırılır. Ek gıda geçiş aşamasında bebeklerin hem yiyeceklerin tadına aşina olmaları hem de sindirim sistemlerinin bu yeni yiyeceklere alışması hedeflenir. 6. ayına giren bebeklerde ek gıda ürünleri belirlenen bir ara öğünde azar azar tadımlık olarak verilmelidir. 6 ay ek gıdaya geçiş, 3 gün kuralı ile gerçekleştirildiğinde daha sağlıklı sonuçlar alınacaktır. 3 gün kuralında amaç sıvı ya da püre haline getirdiğiniz bebek ek gıda ürünlerinin bebeğinizde herhangi alerjik reaksiyona yol açıp açmadığını test etmektir. 3 gün boyunca tattırdığınız ek gıdalar bebeğinizde ishal, kabızlık, gaz, şişkinlik, deride kaşıntı, kızarma ve dökülme gibi beklenmedik tepkilere yol açıyorsa bebeğinizi asla zorlamayın ve ek gıdayı hemen kesin.

Aşçı Anne’nin 6 Aylık Bebek Ek Gıda Ürünleri

Bebek ek gıda ürünleri hijyenik koşullarda, katkı maddesi kullanılmadan ve doğal malzemelerden hazırlanmalıdır. Bu gereklilik, annelerin hazır bebek ek gıdalarına şüpheyle bakmasına neden olmaktadır. Gönül rahatlığı ile bebeğinize yedirebileceğiniz bebek ek gıda ürünlerini edinmenin yolu ise Aşçı Anne’den geçer. Anneliği üç kez deneyimlemiş olan Aşçı Anne’nin 6 aylık bebek ek gıda ürünlerini bebeğinize gönül rahatlığıyla yedirebilirsiniz. Aşçı Anne’nin 6 ay bebek ek gıda ürünleri arasında meyve ve sebze püreleri, bebek muhallebileri, kompostolar, bebeğinizin yemeklerine katacağınız baharatlar, ıhlamur ve rezene çayı, bebek tarhanaları, bebek pekmezleri, zeytin yağı ve Hindistan cevizi yağı ile yulaf, buğday ve siyez unları, bebek bisküvileri ve Çoruh Vadisi pirinci bulunmakta. Aşçı Anne’nin bebekleriniz için sağlıklı koşullarda özenle hazırladığı bu ürünleri sipariş edip hemen deneyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.