AŞÇI ANNELİĞE YOLCULUĞUM
Kimyagerlikten, Aşçı Anneliğe yolculuğum, oğlumun ek gıdaya geçişi ile başladı.
Hangi yiyeceği nasıl pişirerek daha sağlıklı ve lezzetli hale getiririm diye araştırıp düşünürken, kendime ait sayısız ve güzel tarifler çıktı ortaya. Önce bu tarifleri çevremdeki arkadaşlarımla paylaşmaya başladım, daha sonra daha fazla anne ulaşabilmek ve ek gıda konusunda yardım edebilmek için, sosyal hesaplardan da yaptığım tarifleri anlatmaya yöneldim.
BİZİ TANIYIN
En Faydalı ve Sağlıklı Bebek Ek Gıda Tarifleri Blog Yazılarımızda!
SEMİZOTLU PÜRE (8+AY)
Tüm sebzeleri yıkayıp doğrayıp mini tencereye alın. Bebek salçasını, rüşeymi ve yıkanmış süzülmüş pirinci mini tencereye ilave edin.
YEŞİL MERCİMEKLİ TARHANA ÇORBASI (8+ AY)
Taneli besinlere geçmek için süper bir tarif oldu, inanın tadı da süper oldu. Zaten tarhana da olmasa, taneli şeyleri ya da bebeklerimizin yemediği şeyleri neyin için saklayacağız değil mi Hanımlar?
AVOKADOLU KAHVALTI (8+ay)
Tam yulaf ununu ve rüşeymi 1 su bardağı su ile pişirin. Miktar çok küçük olduğu için cezve kullanabilirsiniz.
SÜTLÜ BROKOLİ ÇORBASI 12+AY
Bu tarifte sebzelerin kombinasyonunu çeşitlendirebilirsiniz. Bebeğinizin yemediği tüm sebzelerde uygulayabilirsiniz. Ağzına bile vurmuyor dediğiniz sebzeleri tek başına patatesle kombine etmenizi öneririm bu tarifteki gibi.
Çocukların Hayatında Babanın Önemi
Çocukların yaşamlarına bakıldığı zaman bir de araştırmalarda da ayrıca en çok anneden annenin öneminden çocuğun hayatındaki gerekliliğinden bahsedilir, baba adeta unutulmuş adamdır,
Huzursuz Aile Ortamı Çocuğu Nasıl Etkiler?
Huzursuz aile ortamı çocuğun ruhsal halini etkileyip dissosiyatif kimlik bozukluğu yani zihin bölünmesi yapabiliyor.
Kilo Verirken Sağlığınıza Kavuşun
Aralıklı açlık daha çok kilo verme amaçlı uygulansada faydaları bunun çok daha ötesinde. 
Buğday Rüşeymi Nedir, Nasıl Kullanılır ?
Buğdayın özüdür, rüşeym. Tanenin filizlendiği bölgedir. İçinde vücut için gerekli besin öğelerinin bir çoğunu yüksek miktarda içeren buğday ruşeymi, değerli bir maddedir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.