sadsad x
asdasd

Süt Alerjik Tarifler

Şekersiz Kızılcık Şurubu (12+ Ay)

Kızılcığın bebeklere kullanılabilen ayı hakkında kaynaklar çok yetersiz, o nedenle 1 yaşta başlamakta fayda var. Alerjik bir bebeğiniz yoksa çok az miktar deneyip, bir reaksiyon vermediğine emin olabilirseniz 10 aylıkken de başlayabilirsiniz.

Elmalı Tarçınlı Yulaf (8+ Ay)

Malzeme olarak 6 aya uygun, fakat bu doku 8-10 aya uygun. Siz tarif sonunda blendır kullanarak 6 aylık bebeğinize de yedirebilirsiniz.

Pancar Püresi (8+ Ay)

10 Mart 2021
Pancar Püresi (8+ Ay)

Bu hem göze, hem damağa hitap eden şifalı yiyeceğim faydalarından bahsetmek istiyorum. Kırmızı pancar, vitamin ve mineral zengini.

Elma Sulu Avokado (6+ Ay)

Gönül ister ki avakado püresini sade zeytinyağlı veya yoğurtlu olarak sevsin ve yesin minik gurmeniz. Ama sevmez bazen. İşte bu noktada annelerin yaratıcılığı devreye girmeli. Madem öyle sevmedi, biz de böyle sevdiririz.

İncirli Kaşık Maması (6+ Ay)

Ev yapımı kaşık maması denemelerimde beni en çok bu tarif heyecanlandırdı, tadı süper oldu. Bebeğiniz hiçbir şey yemediğinde bu mamayı gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

Muzlu Yulaflı Muhallebi (6+ Ay)

Tadı güzel, doyurucu, sağlıklı, yapması kolay ve her aya uygun bir muhallebi…

Fırında Kapya Biberi (6+ Ay)

Sana, tadı kötü olan hiç bir şey yedirmeyeceğim diye söz vermiştim oğlum. Sözüm söz. Gerçekten tadı tahmin edebileceğiniz üzere kusursuz. Bebeniz sebze yemiyor mu? O zaman bu tarifi hemen denemelisiniz.

Ihlamurlu Fındıklı Muhallebi (9+ Ay)

Barlas’ın ıhlamuru çok sevmesinden yola çıkarak yaptığım bir tarifti. Tadı harika oldu.

Patatesli Kapuska (12+ Ay)

Bebeği kıyma sevmeyen anneler için; kıymayı çorbaya dahil etmenin en iyi yöntemi, kıyma yemeği korkutmasın diye, kimyonla ayrı pişirip, sonradan yemeğe katmaktır.

Elde Dağılmayan Kurabiye (12+ Ay)

Bu kurabiye biraz ecüş bücüş görünür ama lezzeti iyidir. Adı kurabiye ama dokusu daha pestilimsi. Yani 8 aylık her şeyi ponçik elleriyle mıncıran bebeğiniz bu kurabiyeyi un ufak yapamayacaktır, o nedenle de tam BLW'lik diyebilirim.

Yulaflı Ayva Topları (9+ Ay)

Ayva mevsimindeyken size alternatif bir bebek alıştırmalığı tarifi vermek istiyorum.  Bu tarif "SÜT ALERJİK" bebeklere de uygundur.

Kış Püresi (12+ Ay)

28 Ocak 2021
Kış Püresi (12+ Ay)

Aslında domatesi çıkarırsak bu tarif 8+ ay. Domatese erken başlamış 8+ ay bebekler bu püreden yiyebilirler.

Elmalı Bebek Muhallebisi (6+ Ay)

6+ ay bebeklerin yiyebileceği Elmalı Bebek Muhallebisi tarifi Aşçı Anne Blog'da!

Rezeneli Cevizli Kaşık Maması (9+ Ay)

Barlas bebekken süt alerjik olduğundan, onun muhallebilerindeki sıvıyı süt ürünlerinden seçemediğim için hep değişik çaylardan demleyip, onlardan muhallebi yapardım. Süt alerjik bebek annelerine fikir olsun.

Bebek Usulü Cevizli Sucuk (9+ Ay)

Bazı kaynaklarda, bebeklere ceviz 1 yaş üstü, bazı kaynaklarda 8 ay üstü verilir bilgisi geçiyor. Ben de içgüdülerimle davrandım ve 9,5 aylık iken başladım cevize. Alerji riskini göz önünde tutarak cevizi vermeye başlayın derim.

Mercimekli Toplar (9+ Ay)

Bu mercimekli topları bebekler çok sevecek. Siz de mutlaka deneyin derim. Hem leziz hem harika görünüyorlar. Malzeme olarak 8+ ay, fakat yeme zorluğu olarak 9+ ay denebilir.

Kinoalı Ispanak (10+ Ay)

31 Aralık 2020
Kinoalı Ispanak (10+ Ay)

Ispanak sebzesi kalsiyum ve folik asitten zengindir. Ispanak içinde, A vitamini ve selenyum barındırıyor. Üstelik ıspanakta diğer yeşil yapraklı sebzelere göre daha fazla protein var. Minik gurmemize bu şifalı sebzeyi en güzel bir biçimde hazırlayıp sunmak lazım ki severek yesin.

İncirli Yulaflı Bebek Keki (8+ Ay)

Bu tarifi minik parçalara ayırarak elinizde de yedirebilirsiniz, parmak besin olarak da sunabilirsiniz. Bebeğiniz ufaksa devam sütüyle ıslatıp da yedirebilirsiniz.

Elmalı Tarçınlı Muhallebi (+6 Ay)

6+ ay bebeklere uygun elmalı tarçınlu muhallebi tarifi Aşçı Anne Blog'da!

Tahıllı Pırasa (8+ Ay)

01 Aralık 2020
Tahıllı Pırasa (8+ Ay)

Bebekler pırasa sever mi? Neden olmasın?

Anne Atomu (10+ Ay)

16 Kasım 2020
Anne Atomu (10+ Ay)

Ya da kolay aşure mi deseydim bilemedim, tadı aynı aşure gibi...

Muzlu Arpalı Muhallebi (6+ Ay)

Unlu muhallebili bu öğünler, günde 1 kereden fazla olmamalı diye düşünüyorum. Gündüz pankek yediyse gece muhallebisini mutlaka meyveli yapıp undan kısıyorum, tek yönlü beslenme çok yanlış kesinlikle.

Portakallı Zeytinyağlı Yer Elması (8+ Ay)

Tat ve doku olarak turbu andıran, mutfakta hak ettiği değeri görmeyen, şifalarıyla saymakla bitmeyen bir sebze yer elması.

Kırmızı Humus (9+ Ay)

Alışılmadık bir tat… Kırmızı humus… Bu tarifi yoğurtla birlikte yedirebilirsiniz, zira çok yakışıyor.

Fantastik Kavun (8+ Ay)

04 Eylül 2020
Fantastik Kavun (8+ Ay)

8+ ay bebeğinize yedirebileceğiniz lezzetli mi lezzetli kavunlu tarifimiz Aşçı Anne Blog'da!

Bebeklere Kapya Biberli Kabak Püresi (6+ Ay)
Devam Sütüyle veya Formül Sütle Yoğurt Mayalama

Devam sütüyle ya da formül sütüyle yoğurt nasıl mayalanır?

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.