sadsad x
asdasd

Süt Alerjik Tarifler

Elmalı Tarçınlı Yulaf (8+ Ay)

Malzeme olarak 6 aya uygun, fakat bu doku 8-10 aya uygun. Siz tarif sonunda blendır kullanarak 6 aylık bebeğinize de yedirebilirsiniz.

Pancar Püresi (8+ Ay)

10 Mart 2021
Pancar Püresi (8+ Ay)

Bu hem göze, hem damağa hitap eden şifalı yiyeceğim faydalarından bahsetmek istiyorum. Kırmızı pancar, vitamin ve mineral zengini.

Elma Sulu Avokado (6+ Ay)

Gönül ister ki avakado püresini sade zeytinyağlı veya yoğurtlu olarak sevsin ve yesin minik gurmeniz. Ama sevmez bazen. İşte bu noktada annelerin yaratıcılığı devreye girmeli. Madem öyle sevmedi, biz de böyle sevdiririz.

İncirli Kaşık Maması (6+ Ay)

Ev yapımı kaşık maması denemelerimde beni en çok bu tarif heyecanlandırdı, tadı süper oldu. Bebeğiniz hiçbir şey yemediğinde bu mamayı gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

Muzlu Yulaflı Muhallebi (6+ Ay)

Tadı güzel, doyurucu, sağlıklı, yapması kolay ve her aya uygun bir muhallebi…

Şekersiz Kızılcık Şurubu (12+ Ay)

Kızılcığın bebeklere kullanılabilen ayı hakkında kaynaklar çok yetersiz, o nedenle 1 yaşta başlamakta fayda var. Alerjik bir bebeğiniz yoksa çok az miktar deneyip, bir reaksiyon vermediğine emin olabilirseniz 10 aylıkken de başlayabilirsiniz.

Fırında Kapya Biberi (6+ Ay)

Sana, tadı kötü olan hiç bir şey yedirmeyeceğim diye söz vermiştim oğlum. Sözüm söz. Gerçekten tadı tahmin edebileceğiniz üzere kusursuz. Bebeniz sebze yemiyor mu? O zaman bu tarifi hemen denemelisiniz.

Ihlamurlu Fındıklı Muhallebi (9+ Ay)

Barlas’ın ıhlamuru çok sevmesinden yola çıkarak yaptığım bir tarifti. Tadı harika oldu.

Patatesli Kapuska (12+ Ay)

Bebeği kıyma sevmeyen anneler için; kıymayı çorbaya dahil etmenin en iyi yöntemi, kıyma yemeği korkutmasın diye, kimyonla ayrı pişirip, sonradan yemeğe katmaktır.

Elde Dağılmayan Kurabiye (12+ Ay)

Bu kurabiye biraz ecüş bücüş görünür ama lezzeti iyidir. Adı kurabiye ama dokusu daha pestilimsi. Yani 8 aylık her şeyi ponçik elleriyle mıncıran bebeğiniz bu kurabiyeyi un ufak yapamayacaktır, o nedenle de tam BLW'lik diyebilirim.

1 2 3
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.