Astroloji Ve Çocuklar
18.07.2023

Astroloji Ve Çocuklar

Astroloji, doğuştan gelen karakterimizi, zayıf ve güçlü yanlarımızı anlamamızı sağlayan, kendimizi güvende hissedebilmek için daha çok nelere ihtiyaç duyabileceğimiz hakkında bizi bilgi veren bir yol ışığıdır.

Güneş, astroloji haritasında şüphesiz ki en önemli göstergelerden biridir. Bebek ve çocuklarımızın güneş burcuna bakarak benlik algısı, temel motivasyon kaynaklarımızı, yaşam enerjimizi, özgüvenimizi temsil etmektedir.

 

KOÇ BURCU ÇOCUĞU: Marsın yöneticisi olduğu koç burcu çocukları, sabırsız, çabuk öfkelenebilen girişken bir yapıya sahiptir. İçlerindeki öncü olma arzusu daha küçük yaşlarda kendisini gösterebilir. Her işlerini kendi başına halletmeyi severler. Her istediklerinin hemen gerçekleşmesini talep edebilirler. İstedikleri hemen olmadığında hırçınlaşıp huzursuz olabilirler. Anne ve babalarına karşı son derece talepkardırlar, özellikle de ilgi konusunda. Çok meraklı oldukları için çok fazla soru sorarlar ve her şeyi öğrenmek isterler. Verilen cevaplar onları tatmin etmezse defalarca aynı soruyu sorabilirler. Bir koç burcu çocuğu büyüse bile çocuk ruhlu kalabilir. Kardeşler ile gizli veya açık bir rekabete girebilirler. Koç burcu çocukları hem aceleci, hem sakar olduklarından sık sık minik yaralanmalarla düşmelerle karşı karşıya kalabilirler. Bu nedenle onları riskli ortamlardan uzak tutmakta fayda vardır. Koç burcu çocuklarınıi istemedikleri bir şeye özellikle beslenme konusunda istemedikleri yemeği yemesine ikna etmek neredeyse imkansızdır. Son derece inatçı bir yapıları vardır. Eğer koç burcu bir bebeğe sahipseniz, onunla yumuşak bir şekilde iletişime geçmelisiniz. Baskı, ısrar ve zorlamakoç burcu çocuğunda kuvvetle muhtemel geri tepecektir.

 

BOĞA BURCU ÇOCUĞU: Venüsün yönettiği boğa burcu çocukları, bebekliklerinden itibaren güzel sevimli sakin ve uyumlu doğalarıyla dikkat çekerler. Bu yapıları gereği, boğa burcu çocukları anne babalarına kolaylık sağlayacaktır. Boğa burcu çocukları rahatlarına çok düşkün olurlar. Bu nedenle hareket etme istekleri az olabilir. Yemek yemeyi seven bir yapıları vardır. Son derece iştahlı çocuklardır. Hareket etme isteklerinin az oluşu ve iştahlı olmaları sebebiyle kilo almaya meyilli bir yapıdadırlar. Boğa burcu çocuklarının estetik yönleri gelişmiştir, sanatsal yetenekleri olabilir. Resim ya da müzik gibi sanat dallarıyla erken yaşta tanışması ile başarı elde edebilirler. Sosyal ortamda içine kapanık ve çekingen olabilirler. Sevgi ve güvene çok önem verdikleri için bu daima hissetmek isterler. Boğa burcu çocuklar ten temasına ekstra önem verirler. Onlara bol bol sarılmak öpmek saçlarını okşamak boğa burcu çocuğuna çok iyi gelecektir. Okul hayatındaki sorumluluklarını ihmal etmezler, son derede tutumludurlar. Paranın değerini erken yaşta öğrenirler. Boşa para harcama eğiliminde olmazlar. Para biriktirmeyi severler. İstemedikleri durumlar karşısında çok inatçı davranabilirler. Tatlı dil ve sevgiyle ikna olabilirler. Huzurlu ve güvenli bir aile ortamı en ihtiyaç duyduğu şeydir.

 

İKİZLER BURCU ÇOCUĞU: Merkürün yönettiği ikizler burcu çocukları; zeki, hareketli, sevimli ve konuşkan olurlar. İletişim yönleri son derece kuvvetlidir. Konuşmayı çok erken öğrenebilirler. Değişken, hareketli  ve huzursuz yapıları nedeniyle ailelerini zorlayabilirler. Hareketli zihin yapısına sahiptirler. Aynı anda birçok şeyle ilgilenebilirler. Sakin kalmak ve harhangi bir konuda sabit kalabilmek zordur.  Dikkatleri dağınık olabilir. Son derece meraklıdırlar, anne babalarına sıklıkla sorular sorarlar. Kendilerine de soru sorulduğunda hazır cevaptırlar. Bu yapıları nedeniyle ebeveynlerini zorlayabilirler. Aktif zihin yapısı nedeniyle uykuya dalmada zorluk çekebilirler. İletişim yönü kuvvetli olduğu için arkadaşlık ilişkileri güçlü olacaktır. Özellikle telefon bilgisayar gibi teknolojik araçlara ilgileri daha küçük yaşlarda dikkat çekecektir.  İkizler burcu çocuğu anne babaları, çocuklarının çok yönlü ilgilerini doğru seçilmiş, kurs, eğitimlere yönlendirmeleri  son derece isabetli olacaktır.

 

YENGEÇ BURCU ÇOCUĞU: Ay yöneticiliğindeki yengeç burcu çocukları, ebeveynleri tarafından sevgi ve şefkat ihtiyacı son derece yüksektir. Bu çocukların ruh halleri çabuk değişir ve kırılgan olabilirler. Annelerine çok düşkün olurlar. Yengeç burcu çocukları yemek yemeyi severler. Genellikle iştahlı yapısı vardır. Hatta küçük yaştan itibaren mutfağa ilgi duyabilirler. Hayal güçleri kuvvetlidir ve son derece yaratıcıdırlar. Sanatsal faaliyetlerle uğraşması onların gelişimleri için çok faydalı olacaktır. Yengeç burcu çocukları kalabalık ortamlarda ürkek davranabilirler. Arkadaşlarından ilgi ve sevgi bekledikleri için, herhangi bir ihmalde bu alınganlık yaratabilir, hatta küsebilirler. Çevrelerine karşı son derece duyarlıdırlar. Empatik bir yapıları vardır. Hayvanları severler.  Sezgileri güçlü olduğu için, aile içerisindeki duygusal durumları çok kolay algılayabilirler. Duygusal güvene her zaman ihtiyaç duyan yengeç burcu çocuğunun gelişiminde, mutlu ve huzurlu bir aile ortamının önemi çok fazladır. Anne ve babası hayatı boyunca onun her zaman önceliği olacaktır.

 

ASLAN BURCU ÇOCUĞU: Güneşin yönettiği ateş elementinden aslan burcu çocuklarının enerjik yaratıcı ve sevecen bir doğaları vardır. Onlar bulundukları ortamda her zaman ilgi çekmek isterler. Bunu yapmak için gerekirse ağlayabilirler. Arkadaş ortamlarında kendi istediklerinin yapılması konusunda çok ısrarcı davrandıklarından ilişkilerinde sorun ortaya çıkarabilir. Özellikle aslan burcundan kız çocukları dikkat çekici giyinmeyi çocuk yaştan itibaren çok sevecektir. Doğal bir yaratıcılıkları olduğu için, dramatik hareketlerle kendilerini rahatlıkla ifade edebilirler. İstekleri karşısında çok istekli ve inatçıdırlar. Bunu elde edinceye kadar uğraşırlar. Bu küçük aslanların kısa sürede evin yönetimi ele geçirmeleri de mümkündür. Aslan burcu çocukların sanat ve hobilere erken yaşta yönlendirilmesi doğru olacaktır. Onlar ebeveynlerinin her zaman ilgisini bekleri. Onlara evin küçük prensesi ve küçük prensesi gibi davranmak ve bunu hissettirmek gerekebilir.

 

BAŞAK BURCU ÇOCUĞU: Başak burcu çocukları sessiz sakin uyumlu yapısı ile ailelerini çok zorlamayan genellikle söz dinleyen çocuklardır. Evde ve okulda düzen ve kurallara hemen uyum sağlayabilirler. Onlar merkürün çocuklarıdır. Bu nedenle çok meraklı olurlar. Bitmek bilmeyen sorularına sabırla ve akıllıca cevap vermek gerekir. Pratik ve analitik zekasıyla çevrelerinde olup biten her şeyi kısa sürede kavrarlar. Sosyal hayatta biraz çekingen davranabilir. Arkadaş edinmekte zorlanabilirler. Okulda çalışkan ve düzenli yapısıyla başarılı olmakta zorlanmazlar. Ödevlerini aksatmazlar. Kitaplarla arası çok iyi olacaktır. Sosyal olarak gelişmeleri için, ailesinin okul dışındaki faaliyetlere yönlendirmesi doğru olabilir. Başak burcu çocukları titiz ve düzenli oldukları için dağınık ortamlarda huzursuz olurlar. Kişisel temizliği ve beslenmesi konusunda da titizdirler. Zaman zaman huzursuzlaşıp endişelenen yapısı onlarda sindirim sistemi problemleri yaratabilir. Çekingen yapılarına rağmen aile bireyleriyle kuracağı sıcak iletişim, kendilerine olan güvenlerini de arttıracaktır.

 

TERAZİ BURCU ÇOCUĞU: Terazi burcundan doğan çocuklar sevimlikleriyle hemen ilgi çekerler. Sevecen ve sosyal olurlar. Venüs'ün yönettiği bu çocuklarda küçük yaşlarda itibaren estetiklik ve sanatsal yetenekler dikkat çekecektir. Kişisel bakımlarına dış görünüşlere çok önem verirler. Özellikle terazi kızları cici biriyle elbiseler, makyaj malzemeleri ve parfümlere küçük yaştan itibaren ilgi duyabilirler. Bu çocukların her zaman sevgi ilgi ve şefkate ihtiyaçları vardır. Bulundukları aile ortamında uyumsuzluk ve tartışma olduğunda hala hissedebilirler de rahatsız olurlar. Huzur ve uyum, terazi çocuklarının ruhsal sağlığı için çok gereklidir. Bu durum sağlanamazsa hasta da olabilirler. Terazi çocuklarının karar darbeleri çok zor olabilir. Karar verme sorumluluğundan kurtulmak için başkalarının isteklerini uygulaya bilirler. Bu nedenle aileleriniz küçük yaşlardan itibaren onlarını kendi kararlarını vermeleri konusunda disiplin etmeleri doğru olacaktır. Terazi burcu çocuklarının genellikle yemek yemelerinde problem olmaz iştahtadırlar. Tatlılı yiyecekleri aşırı düşkün olabilirler ve bu da kilo almayı eğilim oluşturabilir. Rahatlığa da düşkün olan bu çocuklar zamanıma tembellik yapabilirler. Onların küçük yaşlardan itibaren spor ve herhangi bir sanat dalıyla uğraşmalarının sağlanması çok yararlı olacaktır.

  

AKREP BURCU ÇOCUĞU: Akrep burcu çocukları enerjik, duygusal ve inatçı olurlar. Meraklı ve zeki olmaları nedeniyle hep bir şeylerle oyalanmaları gerekecektir. Enerjilerini harcayacak faaliyetler onların sağlıklı büyümeleri için gereklidir. Yoğun duyguları nedeniyle her zaman ilgi ve sevgi görmek isterler. Herhangi bir ihmal hissettiklerin de kuşku duyup kırılabilirler. Özellikle kardeşi olan akrep burcu çocukları onlara karşı yoğun bir kıskançlık hissedebilir. Öfkelendikleri zaman çok fazla huysuzlaşabilen ve ağlayabilen çocuklardır. Onlarda herhangi bir şey gizlemek pek mümkün değildir. Aile içerisinde olabilecek her durumu güçlü sevgileriyle sezerler biz sırları ortaya çıkarabilirler. Akrep burç çocuklarının ruhsal ve fiziksel gelişimleri için yüzme ve su sporları çok faydalı olabilir. Yalnız kalarak kendi kendilerini de oyalayabilen çocuklardır. Sosyal yaşamda kolay arka edinmeyebilirler. Bazen arkadaşlarıyla arasında geçimsizlik ve kıskançlıkla yaşanabilir.

 

YAY BURCU ÇOCUĞU: Yay burcunda doğan çocuklar, doğuştan neşeli, güler yüzlü, mutlu ve pozitif enerjili olurlar. Aileler için neşe kaynağıdırlar. Arkadaşlık ilişkilerinden hoşlandıkları için sosyal hayatta da başarılıdır. Arkadaşları ve okulda öğretmenler tarafından sevilen sevimli çocuklardır. Yer burçları çok iyi bir öğrenci olabilir. Ancak katı disiplinlerden ve kurallardan hoşlanmayacaklardır. Onun hayvanları çok sever. Eğlence ve oyunları da çok sever özellikle açık havada geçirilecek zamanlar, çeşitli sporlar bu çocuklar için çok gereklidir. Küçük yaşlardan itibaren gezmeyi verecektir. En zaman geçenler sıkılabilir, dışarı çıkmak isteyebilir. Genelde yemek yemeyi seven iştahta çocuklar olurlar. Abartılı davranışları ve konuşmaları olabilir, tutamayacakları sözler verebilirler. Kötü niyetli olmadıkları için bunu gibi algılamazlar. Küçük yaşlardan itibaren sorumluluk alma konusunda ve sözlerini yerine getirme konusunda eğitilmeleri gerekir.

 

OĞLAK BURCU ÇOCUĞU: Oğlak burcu çocukları ciddi ve ağır başlı olurlar. Duygularını ifade etmek zorlanan çekingen çocuklardır. Arkadaşlık ilişkilerinde güvensiz ve çekingen davrana bilirler. Tedirgin oldukları ortamlarda huzursuzlaşabilir ve suratları asılabilir. Sorumluluklarının bilincinde olan çalışkan çocuklardır. Aileleri daha iyiye ulaşmaları konusunda teşvik ettiğinde hırslı doğalarıyla sabırlı çalışabilirler. Okulda sınıf birinciliği ve sınıf başkanı olmak gibi hırsları vardır. Liderlik konusunda başarılı olabilir. Ciddi bir sorumlu yapı nedeniyle de ev ve okuldaki kurallara uymakta zorlanmayacaktır. Anne babasının verdiği görevleri de zevk yerine getirebilir. Kitapların oyuncaklarını çok iyi koru ve ama başkalarıyla açmak istemeyebilir. Bu çocukların yapıtlarına göre biraz daha olgun, büyümüş de küçülmüş bir tavırları vardır. Para konularında da tutumlu dur. Harçlıklarını gereksiz yere harcamayacaklardır.

 

KOVA BURCU ÇOCUĞU: Uranüs ün yönettiği kova burç çocukları, çok yaratıcı, iletişim yönü güçlü, zeki ve sosyal çocuklardır. Onlar çok hareketlidir. Küçük yaşlardan itibaren ilginç ve parlak fikirleri olabilir. Özellikle elektronik araçlara teknolojik gelişlere çok meraklı olabilirler. Telefonlardan bilgisayarlardan hoşlanabilirler. Okulda da çabuk öğrenen zeki çocuklardır. İlişkilerinde kıskançlık ve bencilliğe çok rastlanmaz, arkadaşlık ilişkilerini severler paylaşımcı çocuklardır. Ancak bazen çok inatçı olabilirler ve bu inat özelliği ailelerini zorlayabilir. Olgun, cömert ve yetenekli olan çocukların mutlaka birkaç hobiyle ilgilenmesi doğru olacaktır. Okul arkadaşları arasında hemen dikkat çekebilirler. Özellikle diğer çocuklarla kıyaslandığın da değişik fikirleri olabilir, farklı çalışma tarzları olabilir. Bazı alışkanlıkları çok özgür ya da bireysel olabilir. Öğretmen veya ailesi bu özgür çalışma programını kısıtlamaya ve baskı uygulamaya kalkarsa kova çocukları da kesinlikle buna itiraz edeceklerdir. Bağımsızlığını yeni kazanmaya başladığında. Güvenilir, destekleyici onu eleştirmeyen arkadaşça davranan bir anne babaya da ihtiyacı olacak.

 

BALIK BURCU ÇOCUĞU: Balık burcu çocukları çok duygusal içedönük, çabuk etki altında kalan çocuklardır. Erken yaşta iletişim kurmak isterler ve konuşmayı çabuk öğrenebilirler. Özellikle hayal dünyaları çok geniş olduğu için okumak onlar için önemli olacaktır. Okumayı öğrenir öğrenmez özellikle masal ve hikaye kitaplarını çok önemseyebilirler. Kendi hayal dünyaları güçlü olduğu için masallar ve hikayeler konusunda çok yaratıcı da davranabilirler. Genellikle Neptün'ün etkisindeki balık çocuklarının sanatsal özellikleri yetenekleri güçlüdür ve bu nedenle resim, müzik gibi herhangi bir sanat dalıyla uğraşmaları erken yaşlardan itibaren gelişimlerinde çok etkili olacaktır. Bu şekilde içlerindeki yaratıcı enerjiyi sanatsal yetenekleri de doğru bir şekilde kullana bilirler. Bazen zengin hayal dünyaları gerçek ve hayalleri karıştırmalarına neden olabilir. Zaman zaman gerçeklerden kaçma eğilimleri, kendilerini kandırma eğilimleri de olabilir. Aslında bu bir çeşit savunma mekanizmasıdır. Çok hassas olan balık burcu çocukları çevrelerinde onların rahatsız edecek durumlar oluştuğunda hayal dünyası saklanabilirler. Balık burcu çocukları dürüsttür, açık fikirlidir. Duygularını çabuk belli ederler. Ancak duygularının çabuk etki altın da kalması nedeniyle bazen melankolik davranışlarda bulunabilirler. İçe kapanabilirler. Çabuk kırılıp küsebilirler. Çabuk ağlayıp gözyaşı dökebilirler. Her zaman onların duygularını anlayabilecek onlara güven verebilecek ve onlarla sıcak bir iletişim kurabilecek güvenli bir aile ortamına ihtiyaç duyacaklardır. Hayvanlara karşı çok duyarlı ve merhametli olan balık burcu çocukları evcilce bir hayvan beslemeleri gelişimlerinde çok faydalı olabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.