Keçi Sütlü Bebek Ek Gıdaları Neden Keçi Sütü ?

Türkiye'de ilk kez keçi sütlü makarna üretimi yapan Aşçı Anne, keçi sütünün vitamin, mineral ve yağ asiti açısından çok zengin bir besin kaynağı olmasını dikkate alarak yola çıkmıştır. Keçi sütü çocuk beslenmesinde anne sütüne kimyasal ve fiziksel açıdan diğer süt türlerine oranla daha fazla benzerliğe sahiptir. Keçi sütü inek sütüne oranla %10 daha az laktoz içerir. İnek sütü ile arasındaki en önemli fark ise içlerinde bulunan protein ve yağ yapılarıdır.

Filtre Kapat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Toplam 31 ürün bulunmaktadır.

Keçi Sütlü Bebek Ek Gıdaları

Bazı bebekler inek sütündeki proteine reaksiyon göstermektedir. Özellikle son yıllarda çok fazla karşılaşılan inek sütü alerjisi, genellikle 1 yaşında son bulmaktadır. Fakat bu durum süt alerjisi olan bebeklerde ek gıdaların inek sütü içermemesini zorunlu kılar. Bebeğin doğduğu andan başlayabilen süt alerjisi, ek gıdaya geçişin ilk birkaç ayında ortaya çıkıyor. Beslenme sonrası bebeğinizde kabızlık, ishal, öksürük, nefes almakta zorlanma, deride kızarıklık, kaşıntı, gaz sancısı ya da egzama gibi belirtiler görüyorsanız büyük ihtimalle bebeğinizin inek sütüne alerjisi var demektir. Bu durumda yapılacak ilk şey, bebeğinizi Aşçı Anne’nin süt alerjik gıdaları ve keçi sütlü ürünleri ile desteklemek olacaktır. Süt alerjisi olmayan bebekler için de çok faydalı olan keçi sütü, inek sütünden çok daha fazla kalsiyum, fosfor, magnezyum, potasyum, B6 ve A vitamini içerir. Anne sütüne en yakın süt olan keçi sütü, inek sütüne oranla daha az laktoz içerdiği için de bebekler tarafından kolay sindirilir.


Aşçı Anne, Türkiye’de ilk kez keçi sütlü makarna üretmiş ve bebeklerinde süt alerjisi olan anneler için keçi sütünden birçok farklı gıda üretmiştir. 8 aylık bebeklerin severek tüketebileceği makarnalar başta olmak üzere Aşçı Anne’nin keçi sütlü gıdaları arasında erişteler ve tarhanalar da bulunmaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.