Filtre Kapat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Toplam 108 ürün bulunmaktadır.

8+ Ay Bebekler İçin Ek Gıda Ürünleri

Gelişim süreçlerin en hızlı olduğu ilk 6 ayı tamamlamış bebeklerin 8. aylarında besin takviyelerinin daha da zenginleştirilmesi beklenir. 12 aya kadar bebeklerin ek gıdaya geçiş aşamalarının devam ettiği ve her ay gelişimlerinde gözlemlenen değişimler düşünüldüğünde 8 aylık bebeklerin gıda ihtiyaçlarının da farklılaştığı ortaya çıkar. Yaşamlarının ilk 6 ayında daha az hareket eden bebekler, dolayısıyla daha az enerji harcarlar. 8. ayda bebeklerin kendi başlarına oturması, emeklemeye başlamaları görülür. Hatta 8 aydan sonrası ilk adımlar yavaş yavaş atılır. Bu da bebeklerin hareket becerilerinin geliştiği, buna bağlı olarak da enerji sarfiyatlarının arttığı anlamına gelir. Artık 8 aylık ek gıda ürün çeşitliliğinin artırılması gerekir.


Ek gıdaya geçiş sürecine adım atmış 8 aylık bebekler halen anne sütünü temel öğün olarak almaktadır. Yani 6 ay ve sonrasında olduğu gibi 8 aylık bebeklerin de temel besini anne sütüdür. 8 aylık bebek ek gıda ürünleri ise yine anne sütünü destekleyici ara öğünler olarak kabul edilmelidir. 8 aylık bebek ek gıda miktarı, 6 aylık bebeklere verilen miktardan daha fazla olacaktır. 6 aylık bebeklerde günün bir ana öğününde bir çay kaşığından ibaret olan ek gıdalar, 8. aydan sonra bir tatlı kaşığına kadar yükseltilip bebeğinizin durumuna göre artış hızı değişilecek şekilde çoğaltılmalıdır.

8 aylık bebeğe verilecek ek gıdalar, ek gıdaya geçiş sürecinin başındaki gibi sınırlıdır. Fakat artık bebeğinizin çiğneme gibi belli becerileri gelişmiş ve merak duygusu artmıştır. 8 aydan sonra çevreye karşı daha duyarlı olan bebekler, ek gıdalarla daha önce tanıştığı için gıdalar arasında seçim yapabilir. Yani sevip sevmediği yiyeceklerin ayırdına varmış durumdadır. Bu nedenle 8 aylık bebeğe ek gıda verilirken besinlerin lezzetli olmasına ve güzel kokmasına dikkat edilmelidir. Damak zevki gelişse de 8 aylık bebeklerin henüz motor becerilerindeki gelişim tamamlanmamış olduğu için çatal ve kaşık kullanmaları pek olası değildir. Bu da bebeklerin gıdaları elleri ile yeme eğilimde olmaları sonucunu doğurur. 8 ay ve üstü bebekler, elleri ile hissettikleri yemekleri koklar ve tatlara kendileri bakarlar. Anneler, bu durumda bebeklerini özgür bırakmalı ve bebeklerin sevdikleri yiyeceklere yönelmelerine izin vermelidir. Fakat 8 aylık bebeğiniz her besini tüketemez.

8 Aylık Bebeğe Verilecek Ek Gıdalar Hangileridir?

Bebeğiniz artık 8. ayına geldi ve çiğneme becerisi gelişti. Yani bebeğiniz şimdi püre haline getirilmiş ve sıvı haldeki gıdaların yanında pütürlü ve taneli besinleri de tüketebilecek durumda. Bu da bebeğinizin baklagillerle tanışma zamanının geldiğinin bir göstergesi. Baklagiller; yüksek bitkisel protein ve lif içerdiği gibi A, B, C, D vitaminlerini ile folik asit, magnezyum ve potasyum da barındırır. Bebekler için son derece yararlı olan baklagillerden bazılarını 8 aylık bebeğinize rahatlıkla yedirebilirsiniz. Kuru fasulye, nohut, kırmızı ve yeşil mercimek 8 aylık bebekler için ideal baklagillerdir. Aşçı Anne’de tüm bu baklagilleri 500 gramlık paketler halinde Ascianne.com/bakliyat kategorimizden bulmanız mümkün.


8 aylık bebek ek gıda ürünleri arasında mutlaka bulunması gerekenlerden biri tarhanalardır. Aşçı Anne'nin bebeklere özel hazırladığı bebek tarhanası çeşitleri arasında bebeğinizin çok seveceği farklı lezzetler bulunmakta. Hijyenik koşullarda tamamen katkısız olarak yapılan Aşçı Anne bebek tarhanaları; ıspanaklı, pancarlı ve havuçlu çeşitlerinin yanında sade olarak da sizlere sunuluyor. Ayrıca nohut ve mercimek tarhanası ile alerjik bebekler için karabuğdaylı glütensiz tarhana, süt alerjik bebek tarhanası ve siyez unlu bebek tarhanaları da Aşçı Anne’de minik gurmeleri bekliyor.
8 aylık bebeğe ek gıda verilirken artık taneli besinlerden kaçınmanıza gerek yoktur. Bunun için çektirme yöntemi kullanarak pişirebileceğiniz bebek makarnalarını bebeğinizin diyetine dahil edebilirsiniz. Bebeğinize sade makarna çeşitleri yerine çok besleyici olan balkabaklı, havuçlu, ıspanaklı, pancarlı, kerevizli ve kapya biberli Aşçı Anne makarnalarından yedirebilirsiniz. Tüm makarna çeşitlerimiz bebek makarnaları kategorisinde sizleri bekliyor. Aşçı Anne’nin katkısız 8 aylık bebek ek gıda ürünleri arasında üzüm pekmezi, elmalı tahinli bal kabağı püresi, tuzsuz kapya biber salçası, ilikli kemik suyu, muhallebi çeşitleri, yulaf ezmesi ve 8 aylık ek gıda paketlerine sitemizden ulaşabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.