Aşçı Anne Bebe Bisküvisi'ni ek gıdaya yeni geçmiş bebeğinize nasıl ve ne zaman başlamalısınız?
14.07.2023

Aşçı Anne Bebe Bisküvisi'ni ek gıdaya yeni geçmiş bebeğinize nasıl ve ne zaman başlamalısınız?

Aşçı Anne Bebe Bisküvisi içerik olarak 6 ayını doldurmuş bebeklere uygundur. Aşçı Anne Bebe Bisküvisi'ne, doktorunuz ek gıdaya geçirdiğinde, glüten ve süt alerjisini ekarte ettikten hemen sonra başlayabilirsiniz.

 

İçindeki malzemeleri tek tek üç gün kuralı ile denemek en garanti yöntem gibi gözükse de, uzmanlarımız alerjik olmayan bebeklerde buna gerek olmadığını ifade ediyor. Eğer bilinen bir alerjisi yoksa, ekarte etmeniz gereken alerjiler, glüten ve süt alerjileridir. Glüteni bebek irmiği veya tam buğday unuyla (tam buğday unuyla hazırlanmış meyveli bir muhallebi olabilir), süt alerjisini de yoğurtla deneyebilirsiniz. Bu ikisine alerjisi yoksa Aşçı Anne Bebe bisküvisine başlayabilirsiniz. Ama üç gün kuralı uygulayın. Yani başladıktan sonra üç gün, başka yeni gida vermeyin. Sonra ciltte, midede ve bağırsakta alerjik tepki yoksa (ciltte kızarıklık/egzama, aşırı gaz, kusma, ishal, kabız gibi) bebe bisküvisine devam edin. Üç gün Aşçı Anne Bebe Bisküvisi dışında yeni bir yiyecek vermeyin.

Eğer alerjik tepki olursa, o zaman, içeriğini tek tek üç gün kuralıyla ayrı bir şekilde deneyip gözlemlemek, alerji yapan besini bulmak gerekiyor

Aşçı Anne Bebe Bisküvisi'ni ilk defa yiyecek bebeğime nasıl yedirebilirim?

Aşçı Anne Bebe Bisküvisi'ni ıslatmadan, tabağa alıp, çatalla ezerek tamamen toz haline getirin. Ardından şu yollardan birini izleyin.

1) Daha önceden üç gün kuralıyla beslenmesine dahil olmuşsa yoğurduna ilave edin.

2) Ihlamur, rezene gibi bebeğinize uygun çaylar demleyerek onlarla islatıp verin.

3) Sağılmış içilebilir haldeki anne sütü ilave ederek kaşıkla yedirin.

4) Ilık su ilave ederek kaşıkla yedirin.

5) İçilebilir hale getirilmiş formül süt ilave ederek kaşıkla yedirin.

4) Daha önceden üç gün kuralıyla beslenmesine dahil olan bir meyve püresine katın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.