sadsad x
asdasd

6+ Ay Tarifler

Ayva Püresi (6+ Ay)

09 Nisan 2021
Ayva Püresi (6+ Ay)

Bebeklere genelde vermediğimiz bir meyve. Çiğ tüketmeleri evet çok zor hem yeme hem sindirme açısından. Ama pişmişi hem tat olarak hem doku olarak bebeklere çok uygun.

Muzlu Avokado (6+ Ay)

31 Mart 2021
Muzlu Avokado (6+ Ay)

Çok pratik, çok lezzetli, dokusu tam bebeklere göre yumuşak ve kaygan bir tarif... Anne sütünden ek gıdalara alışmaya çalışan bebeklere ilaç gibi gelecek. 

Bebeğimin Karnabahar Yemeği (6+ Ay)

Karnabahar, kuzulara bol bol yedirilmesi gereken sebzelerden biri. Unutmayın, bebeğinize yapacağınız en büyük iyiliklerden biri, ona sebzeleri sevdirmek.

Balkabaklı Muzlu Ara Öğün (6+ Ay)

Balkabağı, bebekler için oldukça uygun bir meyvedir. Faydaları saymakla bitmez, kolay sindirilir, lezzetlidir, bebeğin yutması oldukça kolaydır, lifli yapısıyla kabız bebekleri rahatlatır.

İrmikli Avokado (6+ Ay)

Avokado, memleketçe çok da haşır neşir olmadığımız bir meyve. O nedenle saklama koşulları, olgununu seçmesi, olgunu yoksa alıp evde olgunlaştırması, hangi tatlarla yakıştığını bulup bebeğinize sunması biraz kafa karıştırıcı olabilir.

Karanfilli Çavdarlı Mama (6+ Ay)

6+ ay bebeklerin yiyebileceği karanfilli çavdarlı mama tarifini mutlaka deneyin.

Üzümlü Çavdarlı Muhallebi (6+ Ay)

Bebeğiniz minik kesilmiş üzümleri yemeye henüz hazır değilse, kesilmiş üzümleri 5 dk haşlayın. Haşlanmış üzümleri muhallebinin üzerine koymak için ayırın, suyuna muhallebiyi pişirin. Ama suyun soğumasını bekleyin yoksa unlar topaklanır.

Bebek Pilavı (6+ Ay)

18 Ocak 2021
Bebek Pilavı (6+ Ay)

Pirinç gerçekten bebeklerin seveceği lezzette olan ender besinlerdendir. Bu düşünceyle bebekler için neden pirinç pilavı olmasın ki diye düşündüm ve kaşık maması kıvamında pilav adında bir tarif çıktı ortaya.

Bebek Sütlacı (6+ Ay)

Hepimiz bebek iken yedik. Geleneksel yemeklerimizden sütlaçı bebeğim için biraz değiştirerek, biraz yorum katarak yaptım.

Havuç Püresi (6+ Ay)

17 Aralık 2020
Havuç Püresi (6+ Ay)
Havuçla arası iyi olan minik gurmeler, bu püreye bayılacaklar...
1 2 3
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.