Bebek Tarhanası Keçi Yoğurtlu +6 Ay

Ürün Kodu : AA0009
96,50 TL
Aşçı Anne Sertifikaları

Bebek Tarhanası (6+ Ay) - 250 G

Tarhana tadı vermeyen, domates çorbasını andıran, ekşi tarhanalardan sıkıldınız mı? Ben çok sıkıldığım için orijinal tarhana lezzetinin düştük peşine. Tarhana gibi tarhana arıyorsanız, yetişkinlerin seveceği lezzeti, bebeklere uygun içerikle hazırlayarak aile boyu herkesin sevgilisi olacak şekilde, dünyanın ilk hazır çorbası olan tarhanayı sizlere sunuyoruz. Sezonda bir kere üretip tüm sene o tarhanayı satmıyoruz. Tarhanalarımız haftalık olarak üretiliyor. Diğer bir önemli özelliğimiz, tarhana hamurumuzun keçi yoğurduyla yoğurulmasıdır. Hem inek sütü alerjili bebeklere alternatif, hem de daha leziz ve besleyici...


İçindekiler;

  • Tam buğday unu,
  • Buğday Unu
  • Kırmızı tatlı biber (Kapya biberi)
  • Keçi yoğurdu (%28,6)

Alerjen Uyarısı: Keçi sütü ürünleri ve glüten içerir.

***İnek sütü, inek sütü ürünleri, yumurta ve tuz içermez.***

Tamamen ev yapımı niteliğinde olup, bebeklere uygun içerikle üretilmiştir. En sağlıklı kurutma koşullarında kurutulmuştur. Şeker, nişasta, katkı maddesi, koruyucu, kabartıcı, renklendirici vs. kimyasallar içermez.

***Ekşi tarhana mayası kullanılmamıştır. Tuzsuz Kapya Biberi salçası kullanılmıştır.***

Bebek damak tadına uygun olarak üretilmiştir.


Üretim tarihi ve son tüketim tarihi sırasıyla, paketin üzerinde yazmaktadır.

Not: Tarhana ambalaj tedariğinde yaşanan aksaklıklar nedeniyle cam kavanoz (1.görsel) veya gıdayla temasa uygun ambalaj ile (2.görsel) gönderim yapılabilmektedir.

Pişirme Önerisi: 1 yemek kaşığı tarhanayı minik bir tencereye alınız. Üzerine 1 su bardağı suyu (istediğiniz kıvama göre su miktarını azaltıp arttırabilirsiniz) ilave edip tarhanayı karıştırarak orta ateşte pişirmeye başlayınız. Dilerseniz pişmeye yakın 1 tatlı kaşığı tereyağını ilave ederek bir iki dakika daha karıştırarak pişiriniz.

Neden Keçi Sütü?

 

Türkiye'de ilk kez keçi sütlü ek gıda üretimi yapan Aşçı Anne, keçi sütünün vitamin, mineral ve yağ asiti açısından çok zengin bir besin kaynağı olmasını dikkate alarak yola çıkmıştır. Keçi sütü çocuk beslenmesinde anne sütüne kimyasal ve fiziksel açıdan diğer süt türlerine oranla daha fazla benzerliğe sahiptir. Keçi sütü inek sütüne oranla %10 daha az laktoz içerir. İnek sütü ile arasındaki en önemli fark ise içlerinde bulunan protein ve yağ yapılandır.

 

Proteinler

Keçi sütünün protein oranı 3,6 gram ile inek sütünden daha fazladır. Sütteki en büyük protein grubu kazeindir ve toplam protein içeriğinin yaklaşık yüzde 80'ini oluşturur. Kazein de kendi içerisinde gruplara ayrılır. Bunlara alfa-s1, alfa-s2, A2 beta-kazein,A1 beta-kazein örnek verilebilir. Enflamatuar etkiye sahip olan A1 kazein yerine keçi sütü bu etkiye sahip olmayan A2 kazein içerir. A1 kazein içeren süt tüketildiğinde şişkinlik, gaz, rahatsızlık hissi oluşturuyorken A2 tipi süt, yani keçi sütü tüketildiğinde sağlık açısından bir çok faydasının yanı sıra, süt intoleransı olan kişilerin sindirimi için de kolaylık sağlar. Keçi sütünün ana proteini olan kazein parçacıklarının boyutları küçük ve yapısı oldukça yumuşaktır. Kazein proteinlerinden alfa-s1 allerjenik proteini keçi sütünde çok daha az bulunmaktadır. Bu nedenle daha az iltihaplanmaya neden olur, alerji riski daha düşüktür. Kazeinin yapısından dolayı sindirimde zorlanan bebek ve çocuklar keçi sütünü kolayca sindirebilmektedirler.

 

Yağlar

İnek sütünde %15-20 gibi yüksek seviyede zincir yağ asitleri bulunurken keçi sütünde %30-35 düzeyinde zincir yağ asitleri vardır ve bu nedenle daha yoğun bir tat ve dokuya sahiptir. Ayrıca keçi sütü doğal olarak homojenize yapıdadır. Çünkü yağ kürecik çapı, keçi sütünde 1 mikronsa inek sütünde 17-18 mikrondur ve insan midesinde daha yumuşak bir pihti yapar. Bu nedenle bebekler, çocuklar ve midesi hassas insanlar için daha uygun olup daha kolay sindirilebilmektedir. Lipid içeriği açısından keçi sütü daha yüksek değere sahip olmasina rağmen diğer süt türlerine göre daha düşük kolesterol oranına sahiptir.

*Pişirme esnasında ürünü paketten kuru ve temiz kaşık ile alınız. Nemli kaşık ile almayınız.

Not: Ürün raf ömrü 1 yıldır.
 
Net: 250 g 
 
 
*Doğal olarak şeker içerir, ilave şeker içermez.
**İlave tuz içermez. Besinlerin doğasından gelen sodyum içerir.
ENERJİ VE BESİN ÖGELERİ100 GRAM İÇİN
Enerji (kcal/kJ)289/1103
Yağ (g)3,6
  - Doymuş Yağ (g)1,0
Karbonhidrat (g)53,7
  - Şeker (g)*1,3
Lif (g)2,5
Protein (g)9,3
Tuz (g)**0,05
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bebek Tarhanası Keçi Yoğurtlu +6 Ay
96,50 TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.