Karabuğdaylı Glütensiz Bebek Tarhanası (Kvnz)

Ürün Kodu : AA0166
149,05 TL
Aşçı Anne Sertifikaları

Karabuğdaylı Glütensiz Tarhana (6+ AY) - 300 G

Icindekiler: Karabuğday unu (%68,6), keçi yoğurdu, kapya biberi salçası. 


Alerjen uyarısı: Süt ve süt ürünleri içerir. 

   

*** Glüten içermez ***

Glüten içeren diğer ürünler ile TEMAS ETMEDEN aynı ortamda ambalajlanmaktadır.Tamamen ev yapımı niteliğinde olup, bebeklere uygun içerikle üretilmiştir. En sağlıklı kurutma koşullarında kurutulmuştur. Şeker, nişasta, katkı maddesi, koruyucu, kabartıcı, renklendirici vs. kimyasallar içermez.

***Ekşi tarhana mayası kullanılmamıştır. Tuzsuz Kapya Biberi salçası kullanılmıştır.***

Bebek damak tadına uygun olarak üretilmiştir.Üretim tarihi ve son tüketim tarihi sırasıyla, paketin üzerinde yazmaktadır. 

Not: Tarhana ambalaj tedariğinde yaşanan aksaklıklar nedeniyle cam kavanoz (1.görsel) veya gıdayla temasa uygun ambalaj ile (2.görsel) gönderim yapılabilmektedir.

Pişirme Önerisi: 1 yemek kaşığı tarhanayı minik tencereye alınız. Üzerine 1 su bardağı suyu (istediğiniz kıvama göre su miktarını azaltıp arttırabilirsiniz) ilave edip tarhanayı karıştırarak orta ateşte pişirmeye başlayınız. Pişmeye yakın 1 tatlı kaşığı tereyağını ilave ederek bir iki dakika daha karıştırarak pişiriniz. 

Neden Keçi Sütü?

 

Türkiye'de ilk kez keçi sütlü ek gıda üretimi yapan Aşçı Anne, keçi sütünün vitamin, mineral ve yağ asiti açısından çok zengin bir besin kaynağı olmasını dikkate alarak yola çıkmıştır. Keçi sütü çocuk beslenmesinde anne sütüne kimyasal ve fiziksel açıdan diğer süt türlerine oranla daha fazla benzerliğe sahiptir. Keçi sütü inek sütüne oranla %10 daha az laktoz içerir. İnek sütü ile arasındaki en önemli fark ise içlerinde bulunan protein ve yağ yapılandır.

 

Proteinler

Keçi sütünün protein oranı 3,6 gram ile inek sütünden daha fazladır. Sütteki en büyük protein grubu kazeindir ve toplam protein içeriğinin yaklaşık yüzde 80'ini oluşturur. Kazein de kendi içerisinde gruplara ayrılır. Bunlara alfa-s1, alfa-s2, A2 beta-kazein,A1 beta-kazein örnek verilebilir. Enflamatuar etkiye sahip olan A1 kazein yerine keçi sütü bu etkiye sahip olmayan A2 kazein içerir. A1 kazein içeren süt tüketildiğinde şişkinlik, gaz, rahatsızlık hissi oluşturuyorken A2 tipi süt, yani keçi sütü tüketildiğinde sağlık açısından bir çok faydasının yanı sıra, süt intoleransı olan kişilerin sindirimi için de kolaylık sağlar. Keçi sütünün ana proteini olan kazein parçacıklarının boyutları küçük ve yapısı oldukça yumuşaktır. Kazein proteinlerinden alfa-s1 allerjenik proteini keçi sütünde çok daha az bulunmaktadır. Bu nedenle daha az iltihaplanmaya neden olur, alerji riski daha düşüktür. Kazeinin yapısından dolayı sindirimde zorlanan bebek ve çocuklar keçi sütünü kolayca sindirebilmektedirler.

 

Yağlar

İnek sütünde %15-20 gibi yüksek seviyede zincir yağ asitleri bulunurken keçi sütünde %30-35 düzeyinde zincir yağ asitleri vardır ve bu nedenle daha yoğun bir tat ve dokuya sahiptir. Ayrıca keçi sütü doğal olarak homojenize yapıdadır. Çünkü yağ kürecik çapı, keçi sütünde 1 mikronsa inek sütünde 17-18 mikrondur ve insan midesinde daha yumuşak bir pihti yapar. Bu nedenle bebekler, çocuklar ve midesi hassas insanlar için daha uygun olup daha kolay sindirilebilmektedir. Lipid içeriği açısından keçi sütü daha yüksek değere sahip olmasina rağmen diğer süt türlerine göre daha düşük kolesterol oranına sahiptir.

 

 
NOT: Tarhana çorbamızı daha da besleyici olarak bebeğinize sunmak için, bebek peksimetimizi ekmek kıtırı olarak kullanabilirsiniz. Tam tahıllı, zeytinyağlı, yoğurtlu, fesleğenli bebek peksimetimiz, tarhana çorbamıza çok yakışıyor.

*** Ürün nemli kaşık ile alınmamalıdır.***

Ürün raf ömrü 1 yıldır.
Net Ağırlık: 300g

 
*Doğal olarak şeker içerir, ilave şeker içermez.
**İlave tuz içermez. Besinlerin doğasından gelen sodyum içerir. 
ENERJİ VE BESİN ÖGELERİ 100 GRAM İÇİN
Enerji (kcal)  383,5
Yağ (g)  7,5
- Doymuş yağ (g)  0,9
Karbonhidrat (g)  73,1
- Şeker (g)*  3,7
Lif (g)  10,1
Protein (g)  16
Sodyum (g)**  0,1
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
Karabuğdaylı Glütensiz Bebek Tarhanası (Kvnz)
149,05 TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.