Keçi Sütlü Kerevizli Boncuk Makarna (8+ Ay) - 250 G

Bebeklerin sevgilisi olan makarnayı, en sağlıklı ve en lezzetli haliyle sizlere sunmaktan gurur duyarız. Türkiye'de bir ilke imza atarak keçi sütlü ve sebzeli olarak özellikle bebeklerimiz için ürettik.

İçindekiler: Durum buğdayı irmiği, keçi sütü(%12,8), kereviz suyu(%13,9), (%100 kerevizden üretilmiştir).

Alerjen bilgisi: Glüten (buğday) içerir.

*İnek sütü ve ürünleri içermemektedir.*

Pişirme Önerisi: 50 gram makarnayı (yaklaşık 1 avuç) minik tencereye alınız. Malzemelerin üzerini 1-2 parmak geçecek seviyede kaynar su ilave ediniz. 1 tatlı kaşığı tereyağı ilavesiyle kısık ateşte suyunu çektirerek pişiriniz. Gerektiğinde azar azar kaynar su ilavesi yapabilirsiniz. Normal makarnalara göre daha kısa sürede pişmektedir. Fazla pişmemesine özen gösteriniz. 
Bebeğinizin damak tadına ve ayına göre sos, yoğurt vb. ile servis edebilirsiniz.

Çektirme yöntemi ile pişirmek vitamin kaybını önler. Süzerek pişirmek ciddi vitamin kaybına yol açtığı için önerilmez.

Neden Keçi Sütü?

 

Türkiye'de ilk kez keçi sütlü makarna üretimi yapan Aşçı Anne, keçi sütünün vitamin, mineral ve yağ asiti açısından çok zengin bir besin kaynağı olmasını dikkate alarak yola çıkmıştır. Keçi sütü çocuk beslenmesinde anne sütüne kimyasal ve fiziksel açıdan diğer süt türlerine oranla daha fazla benzerliğe sahiptir. Keçi sütü inek sütüne oranla %10 daha az laktoz içerir. İnek sütü ile arasındaki en önemli fark ise içlerinde bulunan protein ve yağ yapılandır.

 

Proteinler

Keçi sütünün protein oranı 3,6 gram ile inek sütünden daha fazladır. Sütteki en büyük protein grubu kazeindir ve toplam protein içeriğinin yaklaşık yüzde 80'ini oluşturur. Kazein de kendi içerisinde gruplara ayrılır. Bunlara alfa-s1, alfa-s2, A2 beta-kazein,A1 beta-kazein örnek verilebilir. Enflamatuar etkiye sahip olan A1 kazein yerine keçi sütü bu etkiye sahip olmayan A2 kazein içerir. A1 kazein içeren süt tüketildiğinde şişkinlik, gaz, rahatsızlık hissi oluşturuyorken A2 tipi süt, yani keçi sütü tüketildiğinde sağlık açısından bir çok faydasının yanı sıra, süt intoleransı olan kişilerin sindirimi için de kolaylık sağlar. Keçi sütünün ana proteini olan kazein parçacıklarının boyutları küçük ve yapısı oldukça yumuşaktır. Kazein proteinlerinden alfa-s1 allerjenik proteini keçi sütünde çok daha az bulunmaktadır. Bu nedenle daha az iltihaplanmaya neden olur, alerji riski daha düşüktür. Kazeinin yapısından dolayı sindirimde zorlanan bebek ve çocuklar keçi sütünü kolayca sindirebilmektedirler.

 

Yağlar

İnek sütünde %15-20 gibi yüksek seviyede zincir yağ asitleri bulunurken keçi sütünde %30-35 düzeyinde zincir yağ asitleri vardır ve bu nedenle daha yoğun bir tat ve dokuya sahiptir. Ayrıca keçi sütü doğal olarak homojenize yapıdadır. Çünkü yağ kürecik çapı, keçi sütünde 1 mikronsa inek sütünde 17-18 mikrondur ve insan midesinde daha yumuşak bir pihti yapar. Bu nedenle bebekler, çocuklar ve midesi hassas insanlar için daha uygun olup daha kolay sindirilebilmektedir. Lipid içeriği açısından keçi sütü daha yüksek değere sahip olmasina rağmen diğer süt türlerine göre daha düşük kolesterol oranına sahiptir.

 

Net Ağırlık: 250 g 

Kuru ve serin yerde güneş görmeden muhafaza ediniz.

Raf ömrü, imal tarihinden itibaren 1 yıldır. 

 

 

ENERJİ VE BESİN ÖGELERİ 100 GRAM İÇİN
Enerji (kcal/kJ) 380/1593
Yağ (g) 1,7
  - Doymuş Yağ (g) 0,5
Karbonhidrat (g) 75,9
  - Şeker (g)* 3,9
Lif (g) 3,4
Protein (g) 13,6
Tuz (g)** 0,05

*Doğal olarak şeker içerir, ilave şeker içermez.
**İlave tuz içermez. Besinlerin doğasından gelen sodyum içerir.
Kerevizli Makarna (Boncuk)
85,69 TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.