Doğal Buğday Rüşeymi (8+ Ay) - 100 G

 Buğdayın özüdür, rüşeym. Tanenin filizlendiği bölgedir, bu sebeple buğdayın bütün besin değerlerini içermektedir. Buğdayın en değerli kısmıdır ve bir ton buğdaydan yalnızca 1 kilo buğday rüşeymi üretilir.İçinde vücut için gerekli besin öğelerinin bir çoğunu yüksek miktarda içeren buğday ruşeymi, değerli bir maddedir.
Muhteviyatında yüksek miktarda A,E ve B1 vitamini, lesitin, esansiyel yağ asitleri ve proteinler ile minerallerden çinko, manganez ve krom bulunmaktadır. 


 Rüşeymin faydalarına bakalım. Rüşeymin içeriğinde bulunan bileşenlerin çocukların gelişiminde etkisi nedir?

- E vitamini, çok güçlü bir antioksidandır. Çocukların bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı korur.
- B1 ve B2 vitaminleri çocukların bağırsak ve diş gelişimine katkıda bulunur. Eksikliğinde gözlerde güçsüzlük, sindirim bozukluğu, kabızlık, fiziksel koordinasyonda bozukluk, iştah azalması görülür.
- Folik asit, çocukların zihinsel gelişimlerinde rol oynar.
- Çinko merkezi sinir sisteminin gelişimi ve fonksiyonlarında önem taşır. Eksikliğinde çocuklarda öğrenme yetisinin sınırlanması, büyüme ve gelişmede aksaklıklar, iştahsızlık gibi rahatsızlıklar ortaya çıkar.
- Buğday ruşeymi 8. aydan itibaren bebeklerin yiyeceklerinin içerisinde yer alabilir. Yalnız 1 yaş öncesi pişmiş tüketmek gerekir. 1 yaş sonrası çiğ de tüketilebilir.
- Çorbalarına, sebze ve meyve pürelerine, muhallebilerine, keklerine, pankeklerine, omletlerine katabilir, öğünleri daha da zengin hale getirebilirsiniz.
  Son tüketim tarihi paketin üzerinde yer almaktadır. 6 ay içerisinde tüketilmesi tavsiye edilir.

 
 
   Net: 100 g
 
 
   *Doğal olarak şeker içerir, ilave şeker içermez.
 
ENERJİ VE BESİN ÖGELERİ100 GRAM İÇİN
Enerji (kcal/kJ)350/1464
Yağ (g)8
  - Doymuş Yağ (g)1
Karbonhidrat (g)53
  - Şeker (g)*12
Lif (g)18
Protein (g)25
Tuz (g)<0,1
  
  
Buğday Rüşeymi
53,50 TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.