sadsad x
asdasd
-tr
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (2)
 • Tavsiye Et
 • SEYLAN TOZ TARÇIN (50G)

   
  İçindekiler: %100 Seylan Tarçını


  Tarçının piyasada yaygın olarak satılan iki tür tarçın bulunuyor: Seylan ve Kasia (Çin tarçını)
  Çin tarçını olarak bilinen Kasia, Seylan’a göre ciddi oranda, kanın pıhtılaşmasını önleyen ‘KUMARİN’ adlı madde içermektedir. Bu maddenin fazla miktarda alınması çocuklarda ve duyarlı kişilerde karaciğer tahribatına yol açabiliyor. Bu nedenle bebeklere kullanımı uygun olan, muhallebi ve pürelerine lezzet katan baharatlardan tarçını satıb alırken, Seylan tarçınını tercih etmeliyiz.
  Üzerinde belirtilmediği takdirde toz halinde satılan tarçınların hangisinin Seylan, hangisinin Çin tarçını olduğunu anlamak zordur. Bu nedenle cinsini bilmediğimiz tarçınları tercih etmemeliyiz. Çubuk tarçında bu iki cinsi ayırt etmemiz gerekirse; Çin tarçını koyu renkli, kalın tabakalı ve içi boş bir tüp gibi görünür. Seylan tarçını ise daha açık renklidir, ince tabakalardan oluşur ve kolayca kırılabilir.

  Kullanım Önerisi: Bebeğiniz için hazırladığınız muhallebilerde, meyve pürelerinde, kurabiyelerde aroma vermek amacıyla bir iki fiske kullanabilirsiniz. Aroması gereği her yiyeceğe lezzet katacak ve bebeğiniz öğünlerini reddemeyecek.

  Net 50 G

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.