sadsad x
asdasd

Meine Blogbeiträge

Bebek Masajının Faydaları

Bebek masajı, küçük çocuğunuzla bağ kurmanın ve aynı zamanda fiziksel ve duygusal gelişimini desteklemenin nazik ve yatıştırıcı bir yoludur. Bu blog gönderisinde, bebek masajının faydalarını keşfedeceğiz ve bebeğinize güvenli ve etkili bir şekilde masaj yapmak için ipuçları vereceğiz.

Bebeğinize Katı Gıdaları Nasıl Tanıtırsınız?

Bebeğinizi katı yiyeceklerle tanıştırmak heyecan verici bir dönüm noktası olabilir ama aynı zamanda yeni ebeveynler için zorlayıcı olabilir. Bu blog yazısında, bebeğinize katı gıdaları tanıtmanız için ne zaman başlayacağınız, ilk olarak hangi gıdaları sunacağınız ve alerji belirtilerini nasıl izleyeceğiniz de dahil olmak üzere adım adım bir kılavuz sağlayacağız.

Hafta Hafta Gebelik Gelişimi ve Gebelik Takvimi

Anne ve bebeğin hafta hafta gebelik sürecinde neler yaşayacağını öğrenmesi, hamilelik takibi yapabilmesini sağlaması amacıyla hazırladığımız bu rehber kesinlikle çok faydalı olacak.

 Huzursuz Bebeği Sakinleştirmenin 10 Yolu

Huzursuz bebeği sakinleştirmenin yolları sandığınızdan daha kolay. Bebeğiniz ağlarken, huysuzlanırken önce siz sakin olmalı, çözüme odaklanmalısınız

Doğum Çantasında Neler Olmalı?

Aramızda yeni anne olacak taze anne adayları kimler? Sizler için yazdım. İşte doğum çantasında olması gerekenler.

Bebek Tuvalet Eğitiminde Bilmeniz Gerekenler

Bebeklerde tuvalet eğitimi ne zaman verilir? Hangi yaşlarda tuvalet eğitimine başlanmalıdır?

Hamile Egzersizleri ve Bilmeniz Gerekenler

Hamilelikte spor yapmak için en uygun egzersizler nelerdir? Hamileler tarafından en çok merak edilen sorulardandır. Hamilelik kadınların hayatlarının en güzel dönemlerinden biridir. Hamilelik bilindiği gibi yaklaşık olarak 40 haftadan oluşan bir süreçtir. Ve bu süreçte anne adaylarını bekleyen hem güzel hem de yorucu anlar olacaktır. 

Diş Buğdayı Nedir, Neden Yapılır?

Diş Buğdayı Nedir, Neden Yapılır? Diş buğdayı nasıl hazırlanır, hangi malzemeler kullanılır? Diş buğdayı partisi nasıl olur? Diş buğdayı ne zaman yapılır?

Hamilelikte Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Hamilelikte anne adayının doğru ve düzenli beslenmesi hem kendi sağlığı açısından hem de bebeğin sağlıklı gelişimi açısından oldukça önemlidir. Hamilelik süresi 40 hafta olarak kabul edilir.

Persentil Tablosu Nedir, Nasıl Hesaplanır?

Persentil, aylara göre değerlendirilen gelişim büyüme eğrisidir. Bebeklerin gelişiminin normal şekilde ilerleyip ilerlemediğini gösteren bir tablodur. Kız ve erkek bebeklerin persentil tablosu hesaplamalarını bu blog yazısından öğrenebilirsiniz.

Bebekler Ne Zaman Emekler ve Oturur?

Siz de bebeğinizin ne zaman emekleyip, ne zaman oturacağını merak eden annelerden misiniz? Cevabınız "Evet" ise tüm sorularınızın cevabı bu blog yazımda!

Bebeklerde Süt Alerjisi

28 April 2021
Bebeklerde Süt Alerjisi

Bebeklerde ‘Alerji’ son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan bir durum. Alerji, bebekte ilk aylarda ortaya çıkmakla beraber, sonraki zamanlarda da ortaya çıkabilir.

Çin Takvimi 2021 Cinsiyet Hesaplama Nasıl Olur?

Birçok ebeveyn, bebeklerinin cinsiyetini önceden bilmek ister. Günümüzde birçok annenin başvurduğu Çin takvimi bu konuda doğruluk sağlayabilir mi?

Bebeğim Parmak Besinlere Geçmeye Hazır Mı?

Barlas, 10 aylıkken yumuşak bir armutla parmak besinlere başlamıştı. İlk anneliğin verdiği heyecan, parmak besine geçme süresini biraz uzatabiliyor.

Bebeklerde İştahsızlığın Olası Nedenleri

Yazımda bebeğim aşırı iştahsız, zorla yemek yediriyoruz, bebeğim kaşık görünce ağzını kilitliyor, günlerdir sadece meme emiyor gibi sorunların cevaplarını bulabilirsiniz.

Bal kabağının Bir Meyve Olduğunu Biliyor Muydunuz?

Balkabağı, birçok beslenme bileşenleri ile doludur. Bunların başında A vitamini ve beta karoten gelir. Beta Karoten yenip ve sindirildiğinde, insan vücudunda A vitamini haline dönüşür.

Yumurtaları Morarana Kadar Haşlamayın

Yumurtanın beyazının, iyice pişmiş olması gerekiyor. Az pişmiş yumurta beyazı, mikrobiyolojik açıdan sağlıklı değildir. Bunu çoğumuz iyi biliyoruz.

Gluten Nedir, Ne Değildir?

Glutenin diyetten çıkarılmasını gerektiren başlıca hastalıklılar; çölyak hastalığı, çölyak dışı gluten duyarlılığı ve buğday alerjisidir.

Pekmezin Ek Gıdada Yanlış Kullanımı

Neden Aşçı Anne Dut Pekmezi'ni tercih etmelisiniz? Önce ondan kısaca bahsedip, ek gıdaya geçişte pekmezin yanlış kullanımı hakkında bilgi vermek isterim.

Barlas'ın Süt Alerji Hikayesi

Barlas 1,5 aylıkken yanakları kızarmaya başlamıştı. Beyaz tenli olduğu için hafif alerjik bir yapısı olduğunu düşünmeye başlamıştım. Bebek deterjanımızı değiştirerek, kendim de dahil olmak üzere kimseye yanaklarını öptürmeyerek birtakım çözüm arayışlarına girmiştim.

Bebeğiniz İçin Mükemmel Bir Besin: Avokado

Avokadonun kremsi dokusu, onu bebekler için mükemmel bir gıda yapıyor. Dokusunun yanı sıra bir yüksek besin değerine sahip olması ve zengin yağ içeriğiyle bebeklerin menülerine en başlarda yer alması gereken besinlerdendir avokado…

Aşçı Anne'nin Balık Pişirme Yöntemi

Kızarmış, çok pişmiş, kurumuş, ızgarada siyah siyah yanmış balıkları kuzulara yedirmiyoruz. Bu haşlama/buğulama arası yöntem süper. Küçücük balık için koca fırını açmaya da gerek yok.

Artan Yemek Tarhanası

04 Januar 2021
Artan Yemek Tarhanası

Evet, yanlış okumadınız. Bu tarifimin adı Artan Yemek Tarhanası. Bebeğinize özenle pişirdiğiniz o sağlıklı yemeği bebeğiniz yemedi mi? Ya da biraz fazla pişirdiğiniz için yemek arttı mı? Aman o yemekleri dökmüyoruz.

Hazır Bebe Bisküvisi Zararlı Mı? Neden Tüketilmemeli?

Piyasada satılan hazır bebe bisküvilerinden kullanıyorsanız bir daha düşünün. Hazır bebe bisküvilerinin içeriği ve neden tüketilmemesi gerektiği blog yazımızda.

Bebekler İçin En İyi Yiyecekler, Yasaklar ve Sakıncalılar

Bebekler için en iyi yiyeceklerin yanı sıra, yasaklı ve sakıncalı yiyecekleri de bu içeriğimizde bulabilirsiniz.

Keçi Sütünün İnek Sütünden Farkı Nedir?

Yeni annelerin en çok merak ettiği sorulardan biri de keçi sütüyle inek sütünün arasındaki farktır. Siz de bebeğinize hangi sütü verme konusunda kararsızsanız keçi sütü ve inek sütü arasındaki farkları bilerek tercihinizi yapabilirsiniz.

Sıcak İçeceklere Bal veya Pekmez Katılır mı?

Özellikle kış aylarında, bebeklerimize şifalı çaylar demleyip içirmek istiyoruz. Bu şifalı çayları ne yapsak da tatlandırsak derken aklınıza ilk gelen şey bal veya pekmez mi?

Ek Gıdaya Geçişte 3 Gün Kuralı Nedir, Nasıl Uygulanır?

3 gün kuralı, bebeğinizin ek gıdaya başladığı dönemde, yiyeceklere karşı alerjik reaksiyon gösterme olasılığında, durumun hangi yiyecekten kaynaklandığını anlayabilmeyi sağlayan kuraldır.

Bebeklerde Kıyma Kullanımı

Ek gıdaya geçiş yapan bebeklerde kıyma kullanımı nasıl olmalı? Nelere dikkat etmelisiniz?

Bebek Tarhanası Nasıl Pişirilir ve Bebeklere Faydaları Nelerdir?

Orta Asya’dan günümüze gelen şifa kaynağı, mutfak kültürümüzün simgesi tarhana ve bebeklere faydaları.

Bebeklerde Ek Gıdaya Başlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ek gıdaya geçiş yapan bebeklerde nelere dikkat edilmesi gerekir?

Ispanak Hakkında

01 Juli 2020
Ispanak Hakkında

Ispanağı yoğurt ya da süt ile yemek gerçekten de içindeki demir emilimini azaltır mı?

Nasıl Kilo Verdim ve Veriyorum? (Aralıklı Oruç Diyeti)

Aşçı Anne'lerim. Diyetim meyvelerini vermeye başlayıp, yerleşik kilolarımın yegane bölgesi keşkül göbeğim, yerini düz bir karına bırakmaya başlayınca, bu da sizin gözünüzden kaçmayınca, siz de çok sorunca, ben de diyetimden bahsetme gereği duydum. Arada bir şu cümleyi yazacağım yazımda. Lütfen doktorunuza veya diyetisyeninize danışmadan hiç bilmediğiniz bir diyete başlamayın. Ben yalnızca, tecrübelerimi ve yaşadıklarımı sohbet havasında anlatacağım.

Barlas Memeyi Bırakıyor

Bu bir memeden kesme hikayesidir. Nasıl ki güzel başladı, öyle de güzel bitmeliydi...

Prepared by  T-Soft E-Commerce.