Bebeklerde bağışıklık sistemini güçlendiren 5 önemli yiyecek

SU: Her hastalıkta doktorlardan en çok duyduğumuz cümledir herhalde “Bol sıvı tüketin”… Su, vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar, vücudu enfeksiyonlara karşı dirençli kılar.


CEVİZ: Omega 3 yağ asidi açısından en zengin olması yönüyle çok meşhur bir besin. Fakat bağışıklık sistemini güçlendirme etkisi de unutulmamalı. Grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı bizi daha dirençli yapar.


SARMISAK: İçerdiği kükürt sayesinde, enfeksiyonla mücadele eden beyaz kan hücrelerini harekete geçiriyor. Vücudu savaşçı gibi donatıyor adeta.Doğal bir antiviraldir aynı zamanda.


ESMER PİRİNÇ: Bol miktarda Selenyum içerir. Bu sayede kanserle savaşan hücreleri canlandırır. Bebeklere en uygun Selenyum kaynağıdır. Muhallebileri esper pirinç unundan yapmaya çalışın. (Ben esmer pirinci rondodan geçirip, elekten eleyip, elde ediyorum.)


ZENCEFİL: Sindirime yardımcı, antiemetik (mide bulantısını önleyici), antiinflamatuar (iltihaplanmayı önleyici), mikroplara ve virüslere karşı koruyucu etkileri bulunmaktadır. Zencefildeki aktif içerik gingerollerin, insan kolorektal kanser hücrelerinin gelişimini engellediği, Kanser Önleme Araştırma Konferansı’nda dile getirilmiştir. Zencefili, 8. aydan itibaren toz ya da taze olarak kullanabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın