Aşçı Anne Tatilde – Çorbalar

Buzdolabında 3 güne kadar tutulabilen sebze çorbalarından tek öğünlük pişirin ve minik cam kavanozlara koyun. (Ben üç farklı çorba pişirip, cam kavanozlara koydum. 3 gün hiç çorba sorunumuz olmadı) Soğuk termal çantada muhafaza ettikten sonra, otel odasındaki buzdolabına koyun. (Otel odanızda mini bir buzdolabı olduğundan emin olunuz.) Isıtıp yedirmek için, sıcak su dolu bir tabağa, çorba dolu minik kavanozu oturtun. Eğer çorbayı odada içirecekseniz, yanınıza sıcak su doldurmak için tabak da alın. Restoranda yedirecekseniz tabağa gerek yok, zira orada tabaktan bolu yok. 🙂 Bir de otelde içeriğini öğrenebildiğiniz çorbaları, bebeğinize uygunsa verebilirsiniz.

Ya da bebek dostu bir otele giderek, çorba sorununu kökünden çözebilirsiniz. Çünkü bebekler için özel bir stant oluyor bebek dostu otellerde. Orada da hergün bebeğinize uygun değişik çorbalar bulabilirsiniz.

Kısa tatilleriniz için (5 gün gibi), bu yöntem yeterli aslında.

Daha uzun tatil düşünüyorsanız, mutlaka bebek dostu otelleri tercih edin. Veya mutfak kullanma imkanı olan apart otelleri tercih edebilirsiniz.

Tüm bu bilgiler, yöntemler ışığında yine de diyorum ki, tatilde biraz daha esnek davranabilirsiniz. Unutmayın, 1 yaşına kadar bebeklerimizin temel beslenmesini anne sütü, anne sütünün yetmediği durumlarda formül mama oluşturur. Ek besinler sadece alıştırma mahiyetindedir bu dönemde, zira sindirim sistemleri katı gıdaları tamamen sindirip, tüm faydalarından yararlanacak kadar gelişmemiştir henüz.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın